Сприяння встановленню та розвитку прямих ділових зв’язків між підприємствами-експортерами та іноземними партнерами за участю об’єднань суб’єктів господарювання

50%
Інформацію оновлено
19.03.2021
Відповідальний виконавець: 
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Міністерство закордонних справ України
Державна установа "Офіс з просування експорту України"
Торгово-промислова палата України (за згодою)
  • Виконано
  • Виконується
  • Не виконано
  • Заплановано до виконання
IV квартал
2021
Розроблення та затвердження комплексу заходів сприяння встановленню та розвитку прямих ділових зв’язків між українськими підприємствами-експортерами та іноземними партнерами та розроблення системи інформаційно-аналітичної підтримки прийняття рішень, заснованої на інформаційних технологіях, що буде частиною експортного веб-порталу
Виконується

Радою з просування експорту при Мінекономрозвитку протягом 2018 року було проведено чотири засідання (м. Вінниця, м. Житомир, м. Дніпро, м. Чернігів), в ході проведення яких українських експортерів поінформовано про практичні інструменти ДУ "Офісу з просування експорту Украъни", донорські програми підтримки експорту, систему Міжнародних публічних закупівель (GPA), Європейську підприємницьку мережу (EEN), Експортну стратегію України, а також стан та перспективи діяльності Мінекономрозвитку.

ДУ "Офісом з просування експорту України" з метою сприяння встановленню та розвитку прямих ділових зв'язків між підприємствами-експортерами та іноземними партнерами опрацьовано 51 запит від іноземних імпортерів на пошук партнера в Україні (сорсинг), на які відгукнулося 153 українські компанії. В рамках платформи Enterprise Europe Network зареєстровано 327 компаній та опубліковано профілі 22 компаній. Оброблено 365 запитів від українських компаній та 41 запит до українських компаній. Окрім цього, здійснено запуск сорсингової платформи для експортерів та особистого кабінету експортера.

В ході проведення торгових місій та бізнес-візитів до ОАЕ, Нігерії, Гани, Австрії, Ізраїлю, Німеччини, Туреччини та Великої Британії та візиту канадської компанії в Україну понад 170 українських компаній провели більше ніж 1600 B2B зустрічей, встановили для себе понад 1100 контактів з іноземними імпортерами на зовнішніх ринках. Розроблено електронний каталог експортерів на веб-платформі, до якого увійшли 125 компаній та інвестиційних проектів.

МЗС у рамках механізму РЕІ опрацьовано та через ВЕП ЗДУ розповсюджено серед профільних ділових іноземних кіл комерційні та інвестиційні пропозиції понад 30 українських компаній, що дозволило здійснити пошук іноземних партнерів та створити умови для започаткування прямих ділових контактів між суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності. Також РЕІ при МЗС на постійній основі інформує профільні галузеві асоціації виробників, ТПП України, Український союз промисловців та підприємців тощо та надає їм всебічне дипломатичне сприяння з виходу на іноземні ринки, встановлення контактів та налагодження співробітництва з іноземними партнерами. Система інформаційно-аналітичної підтримки прийняття рішень, заснованої на інформаційних технологіях, має бути реалізована в рамках експортного веб-порталу.

23.12.2020 ДУ «Офіс з просування експорту України» на платформі Дія. Бізнес за під- тримки Мінекономіки запустив Єдиний експортний веб–портал – онлайн–платформу для експорте- рів та компаній, зацікавлених в експорті. Система інформаційно–аналітичної підтримки прийняття рішень, заснованої на інформаційних технологіях, реалізована в рамках експортного веб–порталу. Наразі веб–портал працює у тестовому режимі.

IV квартал
2021
Впровадження комплексу заходів сприяння встановленню та розвитку прямих ділових зв’язків між підприємствами-експортерами та іноземними партнерами
Виконано

ДУ “Офіс з просування експорту України” з метою сприяння встановленню та розвитку прямих ділових зв'язків між підприємствами-експортерами та іноземними партнерами опрацьовано 9 запитів від іноземних імпортерів на пошук партнера в Україні (сорсинг), на які відгукнулося 101 українська компанія.

В рамках платформи Enterprise Europe Network (Європейська мережа підприємств) було оброблено 118 запитів від українських компаній, 17 запитів до вітчизняних виробників, зареєстровано 69 нових виробництв, опубліковано 2 профілі.

В ході проведення торгової місії до ОАЕ 37 українських компаній провели більше ніж 250 B2B зустрічей, встановили для себе понад 100 контактів з іноземними імпортерами на зовнішніх ринках.

У 2-му кварталі 2019 році ДУ “Офіс з просування експорту” проводилась робота стосовно надання консультацій щодо можливостей Європейської мережі підприємців (European Enterprise network EEN – найбільшої в Європі мережі підтримки підприємництва), яка створена Європейською комісією у 2008 році та працює в рамках Програми ЄС “Конкурентоспроможність підприємств малого та середнього бізнесу (COSME)”. Використання потенціалу EEN дозволяє розширити інвестиційні та торговельні можливості українських підприємств (пошук партнерів у 65 країнах світу для експорту товарів у країнах-учасницях EEN, комерціалізація інновацій – трансфер технологій, пошук інвестора/партнера за кордоном для виведення на ринок нової технологічної продукції чи послуг, захист прав інтелектуальної власності).

ДУ “Офіс з просування експорту України” став офіційним членом консорціуму Європейської мережі підприємств (EEN).

Протягом 2019 року: 

зареєстровано  68 нових клієнтів на платформі;

створено та опубліковано 4 профілі компаній у мережі;

опрацьовано 51 запит від українських компаній до іноземних;

передано 12 запитів до українських компаній; проведено воркшоп по створенню профілів EEN для меблевої асоціації;

участь у якості спікера з презентацією можливостей платформи EEN у освітніх днях  у 7 містах (Львів, Дніпро, Житомир, Вінниця, Одеса, Сєвєродонецьк та Кременчук);

підготовлено та опубліковано 12 актуальних запитів для українських виробників.

У 2019 році було встановлено та налагоджено контакти з наступними об'єднаннями українських компаній (асоціаціями) та проведена низка спільних заходів: Українська Асоціація Меблевиків (торговельна місія до Великої Британії у липні 2019 року); Асоціація IT Ukraine (торговельна місія до Норвегії у жовтні 2019 року); Kyiv IT Cluster (організація колективного стенду на виставці TeXLR8 в рамках проведення London Tech Week у червні 2019 року); Асоціація Ukrainian Food Expo Board (участь в якості спікера та участь компаній-членів асоціації в рамках проведення торговельної місії до Грузії у вересні 2019 року); Lviv IT Cluster (участь в якості спікерів та участь компаній-членів кластеру в рамках проведення торговельної місії до Канади у листопаді 2019 року).

(Звіт за 2019 рік).
ДУ «Офіс з просування експорту України» у 2020 році долучився до пілотного проєкту, що реалі- зується за сприяння Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), з форму- вання та роботи експортних альянсів. Вперше українські компанії об’єдналися у три різні галузеві експортні альянси, які стануть платформою для співробітництва підприємств, що мають амбіції до підвищення інтернаціоналізації свого бізнесу. Мета створення – сприяння діловій співпраці українського бізнесу, що є надзвичайно важливим елементом для успішного підкорення нових ринків.

Також ДУ «Офіс з просування експорту України» пропонує цілий комплекс індивідуальних та гру- пових послуг онлайн– та офлайн–форматів задля вдалої експансії на нові ринки. Більш детально можна дізнатись на офіційному сайті ДУ «Офіс з просування експорту України» https://epo.org.ua/.