Прогрес виконання Плану завдань і заходів з реалізації Експортної стратегії України
(«дорожньої карти» стратегічного розвитку торгівлі)
на 2017-2021 роки
- Виконано
- Виконується
- Не виконано
- Заплановано до виконання
Органи місцевого самоврядування (за згодою)
Завдання 7. Покращення управлінських навичок серед працівників діючих підприємств, зокрема малих та середніх
МОН:
Для того щоб зрозуміти чи активно український бізнес займається інноваційною діяльністю і який має запит на дослідження та розробки – МОН спільно з Мінекономіки та Мінцифрою було проведено відповідне опитування. Фінальний аналітичний звіт було оприлюднено на сайті МОН 28.08.2020. Також на сайті МОН можна окремо переглянути перелік затребуваних підприєм- ствами технологій за напрямами досліджень і розробок.
Загалом в опитуванні взяли участь 108 компаній. Найбільше з них було мікропідприємств – 36%, а найменше – 19% – середніх підприємств. Стосовно сфери діяльності, то найактивнішими ви- явилися представники інженерії, сфери послуг, сільського господарства та ІТ.
Запитання складалися з кількох блоків. На початку формувався профіль респондента – сектор, розмір, розташування, наявність іноземних інвестицій, а також для кожної компанії розрахову- вався індекс інноваційності.
Наступні блоки були спрямовані на те, щоб зрозуміти, на якому етапі та рівні розробки бізнес готовий вкладати в неї кошти, чого представникам бізнесу бракує для інвестування в національ- ний R&D сектор, які процедури державного регулювання є перешкодами на шляху зростання інноваційної активності компанії тощо.
Окремо досліджувалося питання співпраці компаній з українськими університетами та/або нау- ковими установами, сильні та слабкі сторони такої співпраці й періодичність.
Для прогнозування майбутніх трендів респондентам було запропоновано зазначити ті напря- ми, які необхідно вдосконалити для пришвидшення впровадження українських R&D в реальний сектор економіки, та зазначити, які технологічні зміни відбуватимуться у їхньому бізнес–секторі у короткостроковій та середньостроковій перспективах.
У майбутньому результати дослідження планується використати для:
-
надання широкого доступу бізнесу до українських досліджень та розробок, які можуть мати низку переваг перед закордонними аналогами;
-
переорієнтування українського R&D сектору на вирішення реальних потреб бізнесу;
-
усунення бар’єрів та запровадження підтримки розвитку українських компаній на основі ін- новацій;
-
налагодження системної комунікації в трикутнику: держава, бізнес, ЗВО/наукові установи для посилення конкурентоспроможності вітчизняних продукції та послуг.
Також варто зазначити, що на сайті МОН оприлюднено аналітичні довідки про перспективні напрями досліджень та розробок у світі та Україні.
Одеська ОДА:
Налагоджено співпрацю із партнерським фондом Creative Spark, метою якого є навчання молоді основам здійснення стартапів у Великій Британії через мережу власних спеціалістів. У квітні – червні проведено тренінги із передставниками Creative Spark.
0% |
Визначення поточного рівня управлінських навичок серед різних типів підприємств (малих, середніх та великих), насамперед у перспективних секторах |
IV квартал
2021
|
МОН: Загалом в опитуванні взяли участь 108 компаній. Найбільше з них було мікропідприємств – 36%, а найменше – 19% – середніх підприємств. Стосовно сфери діяльності, то найактивнішими ви- явилися представники інженерії, сфери послуг, сільського господарства та ІТ. Запитання складалися з кількох блоків. На початку формувався профіль респондента – сектор, розмір, розташування, наявність іноземних інвестицій, а також для кожної компанії розрахову- вався індекс інноваційності. Наступні блоки були спрямовані на те, щоб зрозуміти, на якому етапі та рівні розробки бізнес готовий вкладати в неї кошти, чого представникам бізнесу бракує для інвестування в національ- ний R&D сектор, які процедури державного регулювання є перешкодами на шляху зростання інноваційної активності компанії тощо. Окремо досліджувалося питання співпраці компаній з українськими університетами та/або нау- ковими установами, сильні та слабкі сторони такої співпраці й періодичність. Для прогнозування майбутніх трендів респондентам було запропоновано зазначити ті напря- ми, які необхідно вдосконалити для пришвидшення впровадження українських R&D в реальний сектор економіки, та зазначити, які технологічні зміни відбуватимуться у їхньому бізнес–секторі у короткостроковій та середньостроковій перспективах. У майбутньому результати дослідження планується використати для:
Також варто зазначити, що на сайті МОН оприлюднено аналітичні довідки про перспективні напрями досліджень та розробок у світі та Україні. Одеська ОДА: Налагоджено співпрацю із партнерським фондом Creative Spark, метою якого є навчання молоді основам здійснення стартапів у Великій Британії через мережу власних спеціалістів. У квітні – червні проведено тренінги із передставниками Creative Spark. |
У травні 2018 року ДУ "Офіс з просування експорту України" завершив перший етап національної програми “Експортна революція в Україні” для більш, ніж 750 випускників рівня START (для підприємців, які бажають розпочати експорт) та рівня PRO (для досвідчених експортерів). В рамках цієї програми було організовано навчальний візит до Естонії, в ході якого учасники відвідали Tallinn Marketing Week. З жовтня 2018 року розпочався другий етап. У підсумку, понад 1400 учасників завершили або приймали участь в програмі.
У серпні 2018 року було оголошено про старт першої секторальної програми “Креативний експорт в Україні” для підприємців та експортерів-представників креативних індустрій, які планують створити міцний національний та міжнародний бренд для власного дизайн-продукту та вийти на зовнішні ринки. Станом на кінець року, понад 300 підприємців проходять навчання.
У 2019 році ДУ “Офіс з просування експорту України ” продовжує реалізацію ІІ етапу дворічної дворівневої навчальної програми для підприємців та експортерів Export Revolution Ukraine. Рівень PRO (діючі експортери): проведено 12 освітніх семінарів у Києві, Львові, Івано-Франківську, Одесі, Харкові та Дніпрі; проведено 7 освітніх модулів онлайн та 14 сесій зворотного зв’язку (для 152 учасників курсу). Рівень START: проведено 2 вебінари (для 546 учасників).
Також ДУ “Офіс з просування експорту України ” продовжує реалізацію І етапу дворічної дворівневої навчальної програми Creative Export Ukraine. Рівень PRO (діючі експортери): проведено 9 освітніх семінарів у Києві, Львові, Івано-Франківську, Одесі, Харкові та Дніпрі; проведено 5 освітніх модулів онлайн та 10 сесій зворотного зв’язку (для 63 учасників курсу). Рівень START: проведено 2 вебінари та 9 живих освітніх семінарів (для 594 учасників).
В рамках антикризового плану заходів для підтримки експортерів ДУ «Офіс з про- сування експорту України» запущено 6 інформаційних платформ, які забезпечують доступ до інформації про зовнішні ринки, огляди країн та вимог, розвиток навичок та компетенцій, оголо- шення про пошук партнерів.
Також продовжено реалізацію двох освітніх програм: «Експортна революція в Україні», реалізо- вана завдяки підтримці Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та «Креа- тивний експорт», розроблена інститутом маркетингу Естонії у співпраці з ДУ «Офіс з просування експорту України» (через пандемію усі заходи було переведено в онлайн формат).
Після завершення програми «Креативний експорт» було організовано освітній бізнес–тур на Tallinn Design Festival для дизайнерів з різних країн, на яких українькі компанії, попри неможли- вість відвідати виставку фізично через карантин, надіслали свою продукцію та в онлайн–режимі комунікували з потенційними клієнтами.
У жовтні 2020 стартувала нова програма для експортних консультантів державного та приватного секторів «TRAIN THE TRAINERS», метою якої є покращення якості та доступності надання консульта- тивних послуг з експорту та створення (або мобілізації) наявної мережі національних консультантів. Зазначена програма розроблена Інститутом маркетингу Естонії у співпраці з ДУ «Офіс з просуван- ня експорту України» та фінансується державним департаментом США ( в рамках «Emergin Donors Challenge Program Round Seven»), а також Міністерством закордонних справ Естонії (Проєкт з роз- витку співробітництва та гуманітарної допомоги).
0% |
Розроблення та впровадження програми з підвищення управлінських навичок серед підприємств |
IV квартал
2021
|
У травні 2018 року ДУ "Офіс з просування експорту України" завершив перший етап національної програми “Експортна революція в Україні” для більш, ніж 750 випускників рівня START (для підприємців, які бажають розпочати експорт) та рівня PRO (для досвідчених експортерів). В рамках цієї програми було організовано навчальний візит до Естонії, в ході якого учасники відвідали Tallinn Marketing Week. З жовтня 2018 року розпочався другий етап. У підсумку, понад 1400 учасників завершили або приймали участь в програмі. У серпні 2018 року було оголошено про старт першої секторальної програми “Креативний експорт в Україні” для підприємців та експортерів-представників креативних індустрій, які планують створити міцний національний та міжнародний бренд для власного дизайн-продукту та вийти на зовнішні ринки. Станом на кінець року, понад 300 підприємців проходять навчання. У 2019 році ДУ “Офіс з просування експорту України ” продовжує реалізацію ІІ етапу дворічної дворівневої навчальної програми для підприємців та експортерів Export Revolution Ukraine. Рівень PRO (діючі експортери): проведено 12 освітніх семінарів у Києві, Львові, Івано-Франківську, Одесі, Харкові та Дніпрі; проведено 7 освітніх модулів онлайн та 14 сесій зворотного зв’язку (для 152 учасників курсу). Рівень START: проведено 2 вебінари (для 546 учасників). Також ДУ “Офіс з просування експорту України ” продовжує реалізацію І етапу дворічної дворівневої навчальної програми Creative Export Ukraine. Рівень PRO (діючі експортери): проведено 9 освітніх семінарів у Києві, Львові, Івано-Франківську, Одесі, Харкові та Дніпрі; проведено 5 освітніх модулів онлайн та 10 сесій зворотного зв’язку (для 63 учасників курсу). Рівень START: проведено 2 вебінари та 9 живих освітніх семінарів (для 594 учасників). В рамках антикризового плану заходів для підтримки експортерів ДУ «Офіс з про- сування експорту України» запущено 6 інформаційних платформ, які забезпечують доступ до інформації про зовнішні ринки, огляди країн та вимог, розвиток навичок та компетенцій, оголо- шення про пошук партнерів. Також продовжено реалізацію двох освітніх програм: «Експортна революція в Україні», реалізо- вана завдяки підтримці Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та «Креа- тивний експорт», розроблена інститутом маркетингу Естонії у співпраці з ДУ «Офіс з просування експорту України» (через пандемію усі заходи було переведено в онлайн формат). Після завершення програми «Креативний експорт» було організовано освітній бізнес–тур на Tallinn Design Festival для дизайнерів з різних країн, на яких українькі компанії, попри неможли- вість відвідати виставку фізично через карантин, надіслали свою продукцію та в онлайн–режимі комунікували з потенційними клієнтами. У жовтні 2020 стартувала нова програма для експортних консультантів державного та приватного секторів «TRAIN THE TRAINERS», метою якої є покращення якості та доступності надання консульта- тивних послуг з експорту та створення (або мобілізації) наявної мережі національних консультантів. Зазначена програма розроблена Інститутом маркетингу Естонії у співпраці з ДУ «Офіс з просуван- ня експорту України» та фінансується державним департаментом США ( в рамках «Emergin Donors Challenge Program Round Seven»), а також Міністерством закордонних справ Естонії (Проєкт з роз- витку співробітництва та гуманітарної допомоги). |
РЕГІОНИ:
Вінницька ОДА:
14.05.2021 у режимі онлайн відбувся Другий Міжнародний Інноваційний Форум “Реіндустріалізація регіону”.
11.06.2021 шість підприємств, які входять у Громадську Спілку “Вінницький кластер приладобудування та автоматизації”, презентували свої інноваційні розробки з метою їх спільної реалізації. Зокрема, на ТОВ “Інновінпром” впроваджують унікальні для України та світу пробовідбірні системи зерна, а ТОВ “Промавтоматика” виготовляє незалежні світлодіодні установки. Співпраця регіональних органів влади у партнерстві з кластером передбачає три цілі: стимулювання розвитку приладобудування у місті Вінниці, запровадження інноваційних технологій, створення якісних робочих місць і продукції з доданою вартістю.
Львівська ОДА:
Упродовж січня-червня 2021 року в області здійснювався моніторинг стану сплати обов’язкових платежів та зборів учасниками пілотного проекту “Рука допомоги”.
Станом на 01.04.2021 п’ятеро учасників із 136 достроково повернули суму фінансової допомоги, яка надавалась їм для започаткування (розширення) підприємницької діяльності.
В рамках пілотного проекту було :
- працевлаштовано 545 осіб;
-78 осіб брали участь у громадських (тимчасових) роботах,.
- розпочали (розширили) підприємницьку діяльність 136 учасників завдяки отриманій фінансовій допомозі.
Загалом, Львівська область використала найбільше 45,0% суми запланованої на реалізацію пілотного проекту в Україні.
Миколаївська ОДА:
Чорноморським національним університетом імені Петра Могили спільно з ІТ-компанією GeeksForLess здійснювались заходи щодо сприяння формуванню професійних компетенцій здобувачів освіти.
У січні 2021 р. відбулась онлайн-зустріч між представниками вищого навчального заходу та ІТ-компанії. Обговорено питання змістовного наповнення навчальних дисциплін факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. П.Могили, працевлаштування студентів та проведення спільної профорієнтаційної роботи серед випускників закладів загальної середньої освіти
м. Миколаєва.
Продовжується реалізація міжнародного проєкту, спрямованого на професійну перепідготовку і соціальну адаптацію військовослужбовців та членів їхніх сімей в Україні – “Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему”.
З метою сприяння студентам у працевлаштуванні ЧНУ ім. П. Могили організовано проведення тижня кар’єри 2021 “Могилянський Profistart”.
Харківська ОДА:
Протягом І-II кварталу 2021 року в рамках проєкту “Інтернет-дайджест” БІЗНЕС-ІНФОРМ”, Асоціацією приватних роботодавців продовжено супровід та інформаційне наповнення каналу інформування підприємців – КІП з метою впровадження нових форм і підходів надання інформаційної підтримки суб’єктам підприємницької діяльності задля підвищення інформованості підприємців щодо проблематики малого та середнього бізнесу Харківщини, оперативного відстеження проблемних питань, які виникають у підприємців Харківської області та широкого інформування громадськості.
Також, громадською спілкою “Харківський кластер інформаційних технологій” реалізується проєкт “Kids2IT”. Зазначений проєкт покликаний посилити інтерес до ІТ професій шкільного віку, зорієнтувати представників харківської молоді у виборі майбутньої професії, а також підвищити їх рівень комп’ютерної грамотності.
У рамках проєкту “Kids2IT” громадською спілкою “Харківський кластер інформаційних технологій” і його партнерами для мешканців м. Харків та області здійснюються наступні кроки:
- підготовка та проведення навчальних гейміфікованих заходів для менторів-тренерів проєкту “Kids2IT”;
- підготовка методичних матеріалів для проведення профорієнтаційних заходів;
- підготовка дизайну та візуалізації методичних матеріалів для проведення профорієнтаційних заходів;
- підготовка та розміщення інформаційних статей щодо проведених заходів на ресурсі: https://it-kharkiv.com;
- підготовка та проведення інформаційних зустрічей для школярів з представниками майбутніх роботодавців-ІТ бізнесу;
- підготовка та проведення гейміфікованих заходів серед школярів та заохочення активних учасників заходів, з метою сприяння раціональному вибору майбутньої освіти та професії в Харківському регіоні.
0% |
Розроблення та впровадження пілотного проекту щодо одного плану заходів для кожної області |
IV квартал
2021
|
РЕГІОНИ: Вінницька ОДА: 14.05.2021 у режимі онлайн відбувся Другий Міжнародний Інноваційний Форум “Реіндустріалізація регіону”. 11.06.2021 шість підприємств, які входять у Громадську Спілку “Вінницький кластер приладобудування та автоматизації”, презентували свої інноваційні розробки з метою їх спільної реалізації. Зокрема, на ТОВ “Інновінпром” впроваджують унікальні для України та світу пробовідбірні системи зерна, а ТОВ “Промавтоматика” виготовляє незалежні світлодіодні установки. Співпраця регіональних органів влади у партнерстві з кластером передбачає три цілі: стимулювання розвитку приладобудування у місті Вінниці, запровадження інноваційних технологій, створення якісних робочих місць і продукції з доданою вартістю. Львівська ОДА: Упродовж січня-червня 2021 року в області здійснювався моніторинг стану сплати обов’язкових платежів та зборів учасниками пілотного проекту “Рука допомоги”. Станом на 01.04.2021 п’ятеро учасників із 136 достроково повернули суму фінансової допомоги, яка надавалась їм для започаткування (розширення) підприємницької діяльності. В рамках пілотного проекту було : - працевлаштовано 545 осіб; -78 осіб брали участь у громадських (тимчасових) роботах,. - розпочали (розширили) підприємницьку діяльність 136 учасників завдяки отриманій фінансовій допомозі. Загалом, Львівська область використала найбільше 45,0% суми запланованої на реалізацію пілотного проекту в Україні. Миколаївська ОДА: Чорноморським національним університетом імені Петра Могили спільно з ІТ-компанією GeeksForLess здійснювались заходи щодо сприяння формуванню професійних компетенцій здобувачів освіти. У січні 2021 р. відбулась онлайн-зустріч між представниками вищого навчального заходу та ІТ-компанії. Обговорено питання змістовного наповнення навчальних дисциплін факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. П.Могили, працевлаштування студентів та проведення спільної профорієнтаційної роботи серед випускників закладів загальної середньої освіти Продовжується реалізація міжнародного проєкту, спрямованого на професійну перепідготовку і соціальну адаптацію військовослужбовців та членів їхніх сімей в Україні – “Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему”. З метою сприяння студентам у працевлаштуванні ЧНУ ім. П. Могили організовано проведення тижня кар’єри 2021 “Могилянський Profistart”. Харківська ОДА: Протягом І-II кварталу 2021 року в рамках проєкту “Інтернет-дайджест” БІЗНЕС-ІНФОРМ”, Асоціацією приватних роботодавців продовжено супровід та інформаційне наповнення каналу інформування підприємців – КІП з метою впровадження нових форм і підходів надання інформаційної підтримки суб’єктам підприємницької діяльності задля підвищення інформованості підприємців щодо проблематики малого та середнього бізнесу Харківщини, оперативного відстеження проблемних питань, які виникають у підприємців Харківської області та широкого інформування громадськості. Також, громадською спілкою “Харківський кластер інформаційних технологій” реалізується проєкт “Kids2IT”. Зазначений проєкт покликаний посилити інтерес до ІТ професій шкільного віку, зорієнтувати представників харківської молоді у виборі майбутньої професії, а також підвищити їх рівень комп’ютерної грамотності. У рамках проєкту “Kids2IT” громадською спілкою “Харківський кластер інформаційних технологій” і його партнерами для мешканців м. Харків та області здійснюються наступні кроки: - підготовка та проведення навчальних гейміфікованих заходів для менторів-тренерів проєкту “Kids2IT”; - підготовка методичних матеріалів для проведення профорієнтаційних заходів; - підготовка дизайну та візуалізації методичних матеріалів для проведення профорієнтаційних заходів; - підготовка та розміщення інформаційних статей щодо проведених заходів на ресурсі: https://it-kharkiv.com; - підготовка та проведення інформаційних зустрічей для школярів з представниками майбутніх роботодавців-ІТ бізнесу; - підготовка та проведення гейміфікованих заходів серед школярів та заохочення активних учасників заходів, з метою сприяння раціональному вибору майбутньої освіти та професії в Харківському регіоні. |
Завдання 8. Забезпечення відповідності системи освіти потребам підприємств, зокрема малих та середніх
(Звіт за 2018–2019 роки).
Державна служба зайнятості проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу, спрямовану на запобігання нелегальним трудовим відносинам та їх негативним наслідкам.
До зазначених заходів залучаються соціальні партнери, представники органів влади, контролюючих та правоохоронних органів на постійній основі, а також запрошуються керівники підприємств, установ та організацій, фізичні особи – підприємці.
Так, фахівцями державної служби зайнятості проводилися заходи роз’яснювального характеру, зокрема:
- спільно з Держпраці роз’яснювальна робота з роботодавцями про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин;
- індивідуальні відвідування роботодавців з питань легалізації зайнятості;
- семінари та вебінари для населення та для роботодавців з питань легальної зайнятості;
- робочі зустрічі, наради, “Круглі столи”, відеоконференції та інші заходи, спрямовані на інформування громадськості про переваги офіційного працевлаштування та уникнення порушень у соціальній сфері, недопущення підміни фактичних трудових договорів цивільними та господарськими тощо.
Крім того, з метою поінформованості населення та роботодавців щодо негативного впливу неоформлення трудових відносин на економічний та соціальний розвиток держави, в центрах зайнятості розміщені матеріали про необхідність дотримання роботодавцями вимог законів України “Про зайнятість населення”, “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, “Про оплату праці”, “Про рекламу”, Кодексу законів про працю України.
РЕГІОНИ:
Чернігівська ОДА:
Протягом 2020 року проведено 527 інформаційних семінари “Ризики нелегальної трудової міграції”. Крім того, проведено 154 інформаційні вебінари із загальних питань зайнятості, на яких також розглядались питання щодо ризиків тіньової зайнятості та переваг офіційного працевлаштування Проведено 69 інформаційних семінарів з питань легалізації зайнятості за участю 338 представників підприємств, організацій та фізичних осіб-підприємців, 5 засідань «круглих столів», нарад, робочих зустрічей за участю 30 роботодавців, учасниками яких стали 924 безробітні особи та шукачі роботи. До проведення вказаних семінарів долучалися спеціалісти Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та представники Бюро правової допомоги.
У 2020 році у філіях Чернігівського ОЦЗ проведено 384 семінари із загальних питань зайнятості, учасниками яких стали 5,7 тис. безробітних. Метою таких заходів є в тому числі інформування громадян про переваги легальної праці, запобігання тіньовій зайнятості та працевлаштування
без оформлення трудових відносин.
Загалом у 2020 році обласною службою зайнятості проведено 467 спільних відвідувань таких суб’єктів господарювання з Управлінням Держпраці в Чернігівській області, 578 відвідувань фахівцями служби зайнятості, 106 інформаційних семінарів з питань легалізації зайнятості за участю 1095 представників підприємств, організацій та фізичних осіб-підприємців, 26 засідань “круглих столів”, нарад, робочих зустрічей за участю 289 роботодавців.
0% |
Проведення комплексного дослідження з метою виявлення причин неофіційного працевлаштування |
IV квартал
2021
|
(Звіт за 2018–2019 роки). Державна служба зайнятості проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу, спрямовану на запобігання нелегальним трудовим відносинам та їх негативним наслідкам. До зазначених заходів залучаються соціальні партнери, представники органів влади, контролюючих та правоохоронних органів на постійній основі, а також запрошуються керівники підприємств, установ та організацій, фізичні особи – підприємці. Так, фахівцями державної служби зайнятості проводилися заходи роз’яснювального характеру, зокрема: - спільно з Держпраці роз’яснювальна робота з роботодавцями про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин; - індивідуальні відвідування роботодавців з питань легалізації зайнятості; - семінари та вебінари для населення та для роботодавців з питань легальної зайнятості; - робочі зустрічі, наради, “Круглі столи”, відеоконференції та інші заходи, спрямовані на інформування громадськості про переваги офіційного працевлаштування та уникнення порушень у соціальній сфері, недопущення підміни фактичних трудових договорів цивільними та господарськими тощо. Крім того, з метою поінформованості населення та роботодавців щодо негативного впливу неоформлення трудових відносин на економічний та соціальний розвиток держави, в центрах зайнятості розміщені матеріали про необхідність дотримання роботодавцями вимог законів України “Про зайнятість населення”, “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, “Про оплату праці”, “Про рекламу”, Кодексу законів про працю України. РЕГІОНИ: Чернігівська ОДА: Протягом 2020 року проведено 527 інформаційних семінари “Ризики нелегальної трудової міграції”. Крім того, проведено 154 інформаційні вебінари із загальних питань зайнятості, на яких також розглядались питання щодо ризиків тіньової зайнятості та переваг офіційного працевлаштування Проведено 69 інформаційних семінарів з питань легалізації зайнятості за участю 338 представників підприємств, організацій та фізичних осіб-підприємців, 5 засідань «круглих столів», нарад, робочих зустрічей за участю 30 роботодавців, учасниками яких стали 924 безробітні особи та шукачі роботи. До проведення вказаних семінарів долучалися спеціалісти Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та представники Бюро правової допомоги. У 2020 році у філіях Чернігівського ОЦЗ проведено 384 семінари із загальних питань зайнятості, учасниками яких стали 5,7 тис. безробітних. Метою таких заходів є в тому числі інформування громадян про переваги легальної праці, запобігання тіньовій зайнятості та працевлаштування без оформлення трудових відносин. Загалом у 2020 році обласною службою зайнятості проведено 467 спільних відвідувань таких суб’єктів господарювання з Управлінням Держпраці в Чернігівській області, 578 відвідувань фахівцями служби зайнятості, 106 інформаційних семінарів з питань легалізації зайнятості за участю 1095 представників підприємств, організацій та фізичних осіб-підприємців, 26 засідань “круглих столів”, нарад, робочих зустрічей за участю 289 роботодавців. |
Мінсоцполітики (Мінекономіки):
Відомствами здійснюється робота щодо розробки законопроєктів та внесення відповідних змін до Кодексу законів про працю України, які сприятимуть вдосконаленню регулювання ринку праці та зниженню рівня неофіційного працевлаштування.
Державна служба зайнятості проводить інформаційно–роз’яснювальну роботу, спрямовану на за- побігання нелегальним трудовим відносинам та їх негативним наслідкам.
Це тематичні публікації у друкованих виданнях, семінари, цільові зустрічі, «круглі столи» тощо. Однією з тематик семінарів для роботодавців є «Легалізація зайнятості – крок назустріч Вашим працівникам (у тому числі, особам з інвалідністю)». До зазначених заходів залучаються соціальні партнери, владні структури, контролюючі та правоохоронні органи на постійній основі, а також запрошуються керівники підприємств, установ та організацій, фізичні особи – підприємці, які:
-
використовують найману працю згідно укладених трудових договорів, що передбачають за- йнятість працівників;
-
зменшили чисельність найманих працівників, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, при збереженні (збільшенні) обсягів діяльності (виробництва);
-
виплачують працівникам заробітну плату в сумі менше або на рівні законодавчо встановлено- го мінімального розміру за відпрацьований повний робочий день.
У центрах зайнятості шукачі роботи можуть отримати індивідуальні або групові консультації з пи- тань переваг легальної зайнятості, скористатися буклетами відповідної тематики.
Для роботодавців розроблена пам’ятка – застереження про передбачену законодавством відповідальність за використання найманої праці без належного юридичного оформлення.
0% |
Ухвалення комплексу заходів та внесення змін до Кодексу законів про працю України |
IV квартал
2018
|
Мінсоцполітики (Мінекономіки): Державна служба зайнятості проводить інформаційно–роз’яснювальну роботу, спрямовану на за- побігання нелегальним трудовим відносинам та їх негативним наслідкам. Це тематичні публікації у друкованих виданнях, семінари, цільові зустрічі, «круглі столи» тощо. Однією з тематик семінарів для роботодавців є «Легалізація зайнятості – крок назустріч Вашим працівникам (у тому числі, особам з інвалідністю)». До зазначених заходів залучаються соціальні партнери, владні структури, контролюючі та правоохоронні органи на постійній основі, а також запрошуються керівники підприємств, установ та організацій, фізичні особи – підприємці, які:
У центрах зайнятості шукачі роботи можуть отримати індивідуальні або групові консультації з пи- тань переваг легальної зайнятості, скористатися буклетами відповідної тематики. Для роботодавців розроблена пам’ятка – застереження про передбачену законодавством відповідальність за використання найманої праці без належного юридичного оформлення. |