Прогрес виконання Плану завдань і заходів з реалізації Експортної стратегії України

(«дорожньої карти» стратегічного розвитку торгівлі)
на 2017-2021 роки

 • Виконано
 • Виконується
 • Не виконано
 • Заплановано до виконання

Завдання 7. Покращення управлінських навичок серед працівників діючих підприємств, зокрема малих та середніх

IV квартал
2018
Поширення серед експортоорієнтованих підприємств освітніх програм іноземною мовою, а також програм професійно-технічної освіти та підготовки
Виконується

ДУ “Офіс з просування експорту” завершив реалізацію дворічної дворівневої навчальної програми для підприємців та експортерів Export Revolution Ukraine. Викладання велося англійською мовою. Спікери - міжнародні тренери та викладачі. Рівень PRO (діючі експортери): проведено 10 освітніх семінарів у Києві, Львові, Івано-Франківську, Одесі, Харкові та Дніпрі; проведено 12 освітніх модулів онлайн та сесій зворотнього звязку (для 135 учасників курсу), а також навчальний тур до Естонії для кращих випускників програми. Рівень START: проведено 9 освітніх модулів та 5 живих семінарів (для 551 учасника курсу).

ДУ “Офіс з просування експорту” завершив реалізацію І етапу дворічної дворівневої навчальної програми Creative Export Ukraine. Рівень PRO (діючі експортери): проведено 8 освітніх семінарів у Києві, Львові, Івано-Франківську, Одесі, Харкові та Дніпрі; проведено 5 освітніх модулів онлайн та 10 сесій зворотнього звязку (для 53 учасників курсу), а також навчальний тур до Естонії для кращих випускників програми. Рівень START: проведено 15 відео-лекцій, 15 онлайн-сесій запитань та відповідей та 9 живих освітніх семінарів (для 300 учасників).

ДУ “Офіс з просування експорту” оновив та реалізує третій рік поспіль дворівневу навчальну програму для підприємців та експортерів Export Evolution Ukraine. Рівень PRO (діючі експортери): проведено 5 освітніх семінарів, 12 освітніх модулів онлайн та 12 сесій зворотного зв’язку (для 142 учасників курсу). Рівень START: проведено 9 відео-лекцій, 9 онлайн-сесій запитань та відповідей (для 572 учасників курсу). 

IV квартал
2019
Поширення серед експортоорієнтованих підприємств освітніх програм іноземною мовою, а також програм професійно-технічної освіти та підготовки
Заплановано до виконання
IV квартал
2020
Поширення серед експортоорієнтованих підприємств освітніх програм іноземною мовою, а також програм професійно-технічної освіти та підготовки
Заплановано до виконання
IV квартал
2021
Поширення серед експортоорієнтованих підприємств освітніх програм іноземною мовою, а також програм професійно-технічної освіти та підготовки
Заплановано до виконання
IV квартал
2019
Розроблення та впровадження пілотного проекту щодо застосування системи управління ефективністю підприємства в одному з перспективних секторів
Не виконано

Інформація відсутня (добровільність її подання бізнес-об’єднаннями)

IV квартал
2020
Впровадження системи управління ефективністю підприємства серед підприємств
Заплановано до виконання
IV квартал
2021
Впровадження системи управління ефективністю підприємства серед підприємств
Заплановано до виконання
IV квартал
2021
Розроблення та впровадження пілотного проекту щодо одного плану заходів для кожної області
Виконується

Мінагрополітики: Держпродспоживслужба спільно із проектами технічної допомоги бере участь у навчаннях, тренінгах та семінарах для бізнесу щодо впровадження нормативно-правових актів та застосування найкращих світових практик.

РЕГІОНИ.

Львівська ОДА: З метою залучення до роботи членів малозабезпечених сімей протягом 2017-2018 рр. в області успішно реалізовувався пілотний проект «Рука допомоги», який впроваджувався Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку. До участі в проекті залучалися непрацюючі працездатні особи, з числа членів малозабезпечених сімей, котрі отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям, та  внутрішньо переміщені особи.

Враховуючи позитивний досвід та результати реалізації у Львівській області пілотного проекту щодо залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, департамент соціального захисту населення ініціював розробку регіонального проекту щодо залучення до зайнятості окремих категорій осіб у Львівській області шляхом надання безвідсоткової фінансової допомоги для започаткування чи розширення підприємницької діяльності.

Реалізації згаданого регіонального проекту сприятиме залученню до роботи працездатних безробітних отримувачів державних соціальних допомог та інших категорій осіб, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці та створенню нових робочих місць.

Упродовж січня-червня 2020 року в області  здійснювався моніторинг стану сплати обов’язкових платежів та зборів учасниками пілотного проекту «Рука допомоги».Станом на 01.07.2020 п’ятеро учасників із 136 достроково повернули суму фінансової допомоги, яка надавалась їм для започаткування (розширення) підприємницької діяльності.В рамках пілотного проекту  було:- працевлаштовано 545 осіб;-78 осіб брали участь у громадських (тимчасових) роботах, розпочали (розширили) підприємницьку діяльність 136 учасників завдяки отриманій фінансовій допомозі.Загалом, Львівська область використала найбільше 45,0% суми запланованої на реалізацію пілотного проекту в Україні.

Луганська ОДА: У І півріччі 2019 року підготовлено спеціальні видання: “Як започаткувати експортну діяльність”; “Алгоритм експорту меду до ЄС” (присвячене висвітленню шляху, який має пройти бджоляр для того, щоб налагодити постачання меду до країн ЄС);  “Довідник торгових майданчиків країн світу”; “Каталог інвестиційних пропозицій Луганської області 2019” (україномовна та англомовна версії).

Харківська ОДА: з І кварталу 2019 року впроваджується проект «Експорт. Ера-М», метою якого є використання у повному обсязі наявного експортного потенціалу малих та середніх підприємств регіону у частині виходу їх продукції на зовнішні ринки збуту.

У рамках проекту проведено 3 вебінари, для субєкті підприємницької діяльності: 27.02.2019 вебінар «Фінансові інструменти підтримки представників малого та середнього бізнесу»

28.05.2019 «Європейська мережа підприємств (EEN): Електронний інструмент інтенсифікації експортної діяльності підприємств Харківської області». Крім зазначеного, у рамках проекту «Експорт. Ера-М» протягом звітного періоду поширювалася інформація стосовно он-лайн інструментів експорту, зокрема: Passport Euromonitor International, Путівник Європейською мережею підприємств (EEN), Пам’ятка-інструкція щодо користування особистим кабінетом мережі EEN, електронний ресурс для харчовиків «Food Safety Magazine»; електронний ресурс для представників деревообробної галузі «Fordaq», Портал Генерального Директорату Європейської Комісії по сільському господарству та розвитку сільських територій, україномовний портал Хелпдеск, портал «TRADEHELP».

- “Фінансування міжнародної торгівлі: Банківські гарантії, експортний акредитив, документарне інкасо”, за участі представників фінансових установ, які є членами Харківського банківського союзу, Харківського регіонального управління АТ “УкрСиббанк (19.06.2019);

- “Логістика, фінансування ризиків. Оператори міжнародної експрес-доставки вантажів” (14.08.2019);

- Галузева співпраця з ЄС. Експорт одягу та взуття” (26.09.2019).

20.01-10.03.2020 в рамках проекту “Експорт. Ера-М” проведено опитування експортерів регіону, представників малого та середнього бізнесу, які мають виходити на зовнішні ринки збуту. Основні завдання опитування: визначення бар’єрів, проблеми під час реалізації експортних стратегій розвитку; потреби в інформаційній підтримці МСБ та рівень поінформованості та ефективності взаємодії із субєктами зовнішньоекономічної діяльності країн-партнерів.(загальна кількість отриманих анкет 62) результати опитування використовуватимуться під час підготовки вебінарів та інших освітніх заходів в рамках проекту “Експорт. Ера-М”)

Також, у березні проведено вебінар «Зміни у правилах ІСС для учасників міжнародної торгівлі –Інкотермс 2020»

07.04.2020 року вебінар «Інструменти Експортно-кредитного агентства». Фахівець ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» (ЕКА) презентував перелік товарних груп УКТЗЕД, на які поширюється діяльність ЕКА, алгоритм дій експортерів щодо страхування зовнішньоекономічних договорів, комерційних і некомерційних ризиків при експортних операціях. Презентаційний матеріал 22.04.2020 було розміщено на офіційному сайті «Експортно-кредитного агентства».

- 28.05.2020 року вебінар «Можливості залучення фінансових ресурсів для експортерів Харківщини» за участі старшого юриста юридичної компанії «ILF», співзасновника стартапу «Skale Labs», представників банківських установ, що є членами Харківського банківського Союзу.

Під час освітнього заходу учасники отримали інформацію щодо успішного досвіду залучення фінансових ресурсів через венчурні фонди, програм кредитування експортно-орієнтованих підприємств Харківщини, аспектів юридичного супроводу експорту, практичних порад стосовно мінімізації ризиків при укладанні зовнішньоекономічних контрактів.

IV квартал
2021
Створення системи стимулів для експортоорієнтованих підприємств
Виконується

Проект CUTIS у лютому 2018 року організував семінар-дискусію з перевірки попередніх даних "Дослідження щодо бар’єрів в торгівлі та розвитку". У семінарі взяли участь 17 представників наукових та дослідницьких організацій. У квітні 2018 року в м. Київ Проект CUTIS провів загальний підготовчий тренінг “Міжнародна торгівля послугами: особливості проведення переговорів” (39 учасників) та спільно з фахівцями Конференції ООН з торгівлі та розвитку (UNCTAD) - “Спеціалізований тренінг з питань формулювання зобов’язань у торгівлі послугами” (17 учасників).

МОН: З метою підготовки фахівців до підприємницької діяльності на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти створюються навчально-тренувальні фірми, які  є формою практичного навчання, що базується на діяльності умовної (віртуальної) комерційної фірми (Асоціація «Український національний центр навчально-тренувальних фірм «Централь»).

При закладах професійної (професійно-технічної) освіти створюються навчально-практичні центри та навчальні господарства. Навчально-практичні центри, що створюються за кошти приватних партнерів, ставлять за мету забезпечити свою самоокупність завдяки підприємницькій діяльності.

Законом України «Про професійний розвиток працівників» в Україні передбачається неформальне професійне навчання працівників. Усі особи, які працювали на підприємстві та оволоділи певними професійними навичками, але не мали при цьому документального підтвердження, мають змогу підтвердити свою компетенцію та отримати документ державного зразка.

У МОН розроблений проект наказу Про затвердження методичних рекомендацій з розроблення стандартів професійної освіти за компетентнісним підходом.

Водночас ведеться робота над розробленням проекту Методики щодо розроблення освітніх програм у сфері професійної освіти.

Також посилено залучення закладів професійної освіти та здобувачів професійної освіти до навчання з елементами дуальної форми здобуття освіти. В освітньому процесі за дуальною формою всі освітні програми розробляються спільно з роботодавцями, тобто зміст професійної освіти постійно оновлюється у відповідності до потреб ринку праці, науково-технічного прогресу, досягнень вітчизняної та світової науки.

Крім того, у 25 закладах вищої освіти спільно з Платформою інноваційного партнерства (YEP) відкрито підприємницькі клуби, спрямовані на розвиток підприємницької культури та мислення у студентів, поширення стартап-руху серед молоді та формування як тренду започаткування стартапів в університетах. Зокрема, у клубах відбуваються зустрічі з підприємцями, обговорення нових ідей та проектів, перегляд відеолекцій тощо.

В Центральноукраїнському національному технічному університеті діє Національний контактний пункт рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» за тематичним напрямом «Малі та середні підприємства» (керівник – доцент кафедри фінансів та планування Котенко Т.М.), зокрема постійно надаються консультації для органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб щодо  можливостей участі в програмі Горизонт 2020 (допомога щодо пошуку партнерів, вибору варіантів фінансування, організації належного управління, правових і фінансових аспектів, митних процедур тощо у проектах, що реалізуються за участю суб’єктів наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності).

РЕГІОНИ.

Вінницька ОДА: Донецький Національний університет ім. В.Стуса на підставі державної ліцензії здійснює проведення курсів підвищення кваліфікації для різних категорій працівників, зокрема управлінців. З цією метою розроблено та затверджено  в установленому порядку авторські програми.  Зокрема, для категорії Держспоживслужби:  “Кібербезпека”, медіашкола “Вінмедіа”, курси “Всеукраїнської школи публічної політики та адміністрування”, “Антикризове управління в контексті реалізації реформ в Україні”, для інших категорій управлінців – “Управління змінами”, “Розвиток управлінської компетенції”. Зважаючи на те, що сучасні  керівники закладів освіти та охорони здоров’я мають бути успішними менеджерами, організовано курси підвищення кваліфікації “Управління закладами освіти та культури “ і “Медичне право”.

У 2019 році курси підвищення кваліфікації пройшли близько 200 керівників галузевих установ, підприємств та організацій.  

Житомирська ОДА: З 15 по 17 квітня 2020 року взято участь у онлайн-вебінарах про можливості та перспективи розвитку мікробізнесу в регіоні, юридичну підтримку і супровід такого бізнесу та програми допомоги від Європейського Союзу для мікропідприємництва. Взяли участь у вебінарі підприємства та організації області.

Закарпатська ОДА: В рамках Програми підвищення конкурентоспроможності Закарпатської області на 2019 – 2020 роки заплановано проведення безкоштовних навчань для підприємців на тему «Інтернатура бізнесу». Захід проходитиме під час проведення Європейського тижня малого і середнього підприємництва в області. Інформація про проведення заходу анонсована в ЗМІ, в т.ч. на сторінці Фейсбук департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації та Центру підтримки підприємництва. За підсумками навчань сертифікати отримало 22 особи.

Контактний центр при Ужгородському ДВНЗ «УжНУ»забезпечує поїнфомованість та навчання субєктів малого та середнього підприємниства про можливості використання програми Європейського союзу з досліджень та інновацій українськими учасниками у форматі проведення форумів, семінарів, круглих столів. У ДВНЗ «УжНУ» триває виконання проєкту «Мережа інновацій та знань про короткі ланцюжки постачання». Продовжується реалізація міжнародного проєкту в рамках «Горизонт-2020»науковцями кафедри твердотільної електроники та інформаційної безпеки фізичного факультету.

Запорізька ОДА: У рамках Стратегії розвитку ТПП України та регіональних торгово-промислових палат до 2020 року Запорізька торгово-промислова палата (далі – ЗТПП) постійно проводить системну роботу з підвищення кваліфікації співробітників компаній регіону.

У 2019 році продовжується співпраця з міжнародними програмами по проведенню навчання та тренінгів, а також запланована робота з новими проектами, направленими на надання базових навичок сектору МСБ щодо практичних аспектів ведення ЗЕД та навчання персоналу компаній, вдосконалення їх навичок у сфері розміщення комерційних пропозицій та подальшої ефективної маркетингової діяльності на електронних торгових майданчиках (GIZ – програма стажувань на безкоштовній основі для менеджменту українських підприємств з експортно-імпортним потенціалом Fit for partnership with Germany, ПРОМІС).

Протягом ІІ кварталу 2019 року у м. Запоріжжі пройшла регіональна конференція «Євроінтеграція: сила можливостей», де ЗТПП виступила регіональним партнером (08.04.2019). Під час конференції проведені публічні дискусії за участі підприємців, представників громадськості, експертів та медіа. Євроінтеграційні процеси активно розвиваються в Запорізькому регіоні. Зокрема, область демонструє зростання експорту до країн ЄС (його обсяг збільшився торік на 3,8%). Також країни Європейського Союзу є лідерами серед інвесторів Запорізького регіону; у травні експерти ЗТПП завершили цикл семінарів, присвячених питанням впровадження системи HАССР на малих підприємствах. У ЗТПП відбувся тренінг для виробників агропродукції, присвячений сертифікації виробництва за міжнародним стандартом GLOBALG.A.P (14.05.2019), головною метою якого є допомога малим і середнім виробникам та переробникам свіжих овочів і фруктів підвищити конкурентоспроможність, інтегруватися в національні та глобальні ланцюжки створення доданої вартості, відкрити доступ до нових ринків з фокусом на ринки ЄС.

З 04.09.2019 року у ЗТПП стартувала спеціальна навчальна програма – школа для аграріїв «Agroschool» – це сучасна освітня платформа, що об’єднує представників бізнесу та фахівців агросфери, забезпечує підприємців майданчиком для комунікацій з експертами, допоможе отримати знання, необхідні для розвитку виробництва і розширення ринків збуту.

ЗТПП, до складу якої входять провідні компанії регіону, презентувала практичний посібник «Абетка експортера», що є покроковою інструкцією для початківців, яка допоможе працювати більш ефективно у сфері ЗЕД, у доступній формі висвітлюються всі основні етапи експорту: від готовності підприємства до експорту до підписання контрактів.

Івано-Франківська ОДА: реалізується програма ЄС “Конкурентоспроможність підприємств малого та середнього бізнесу (COSME) (2014-2020)” та інших європейських програм для України в галузі освіти, культури, спорту, підтримки малого і середнього бізнесу (зустріч з делегацією Представництва ЄС в Україні на тему: “Європейські програми для України та можливості співпраці з представництвом ЄС”; семінар “Як знайти бізнес-партнера в Європейському Союзі”, семінар “Можливості та виклики для розвитку МСБ в контексті програми “Горизонт 2020” за напрямом “Малі та середні підприємства”).

Київська ОДА: Закладом післядипломної освіти «Центр підготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування. Державних підприємств, установ і організацій при Київській ОДА» розроблено плаг-графік підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування на 2020 рік»

Кіровоградська ОДА: проведено Круглий стіл з представниками Представництва ЄС в Україні, де представникам бізнесу та експртоорієнтованих підприємств презентовані європейські програми співробітництва між Україною та Європейським Союзом. У Центрі підтримки бізнесу, який працюєу рамках іна базі Кіровоградської РТПП для суб'єктів малого та середнього бізнесу проведено тренінгна тему "Як експортувати до Канади".

Діє Національний контактний пункт рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій “Горизонт 2020” за тематичним напрямом “Малі та середні підприємства”, який надає допомогу щодо пошуку партнерів, вибору варіантів фінансування програм ЄС, правових аспектів, ситних процедур тощо. Здійснюється підтримка експортоорієнтованих підприємств області в рамках обласної програми розвитку агропромислового комплексу Кіровоградської області на 2018-2023 роки (фінансова підтримка суб'єктів господарювання у вигляді пільгових кредитів на реалізацію бізнес-планів, компенсації відсотків за кредитами, залученими у банківських установах).

У І півріччі 2019 року здійснено організаційні заходи та забезпечено проведення регіонального форуму "Інтеграція Цілей сталого розвитку на Кіровоградщині". Учасниками якого були представники бізнесу та експортоорієнтованих підприємств.

У Центрі підтримки бізнесу, який працює у рамках іна базі Кіровоградської РТПП для суб'єктів малого та середнього бізнесу проведено тренінг на тему “Як експортувати до Канади”.

Підтримка експортоорієнтованих підприємств області здійснюється і у рамках обласної програми розвитку агропромислового комплексу Кіровоградської області на 2018-2023 роки. Зокрема через фінансову підтримку суб'єктів господарювання у вигляді пільгових кредитів на реалізацію бізнес-планів, компенсації відсотків за кредитами, залученими у банківських установах.

В Центральноукраїнському національному технічному університеті діє Національний контактний пункт рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій “Горизонт 2020” за тематичним напрямом “Малі та середні підприємства”, який надає допомогу щодо пошуку партнерів, вибору варіантів фінансування програм ЄС, правових аспектів, ситних процедур тощо.

З метою популяризації експортного потенціалу регіону розроблено каталог підприємств-виробників Кіровоградської області, який розміщено на інвестиційному веб-порталі області “Центральноукраїнський інвестиційний портал” (http://invest.kr-admin.gov.ua).

Здійснюються організаційні заходи, щодо залучення представників бізнесових кіл області до участі у міжнародних програмах, навчаннях, зокрема у міжнародній програмі Executive Education Інституту Європейського бізнесу "Управління ростом прибутку в часи фінансової кризи", навчання по якій відбудеться з 29 квітня – по 1 травня 2020 року в Лондоні та Оксфорді;

у навчанні в Інституті Європейського Бізнесу та Європейського Ділового Союзу та отримання Європейського Сертифікату Інституту Європейського Бізнесу та Європейського Ділового союзу (5-8 липня 2020 року);

пройти курс Macro MBA Інституту Європейського Бізнесу з отриманням Ліцензії Європейського Директора (5-11 липня 2020 року);

у проведенні безкоштовного тримісячного навчання за спеціальністю "Нові технології підприємницької діяльності" у рамках проекту "Україна-Норвегія" на базі Льотної академії НАУ.

В Центральноукраїнському національному технічному університеті діє Національний контактний пункт рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій "Горизонт 2020" за тематичним напрямом "Малі та середні підприємства", зокрема постійно надаються консультації для органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб щодо можливостей участі в програмі "Горизонт 2020" (допомога щодо пошуку партнерів, вибору варіантів фінансування, організації належного управління, правових і фінансових аспектів, митних процедур тощо у проектах, що реалізуються за участю суб’єктів наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності).

Підтримка експортоорієнтованих підприємств області здійснюється і у рамках обласної програми розвитку агропромислового комплексу Кіровоградської області на 2018-2023 роки.  Зокрема, через фінансову підтримку суб'єктів господарювання у вигляді пільгових кредитів на реалізацію бізнес-планів, компенсації відсотків за кредитами, залученими у банківських установах.

Луганська ОДА: проведено навчальний семінар для аграріїв області щодо проекту “Аграрні розписки в Україні” та тренінги на тему “Фандрайзинг та Краудфандинг для реалізації бізнес-проектів” (в рамках Програми відновлення та розбудови миру ПРООН за фінансової підтримки Уряду Японії).

Проведено зустріч з представниками Проекту USAID “Економічна підтримка Східної України”  щодо можливості надання технічної допомоги та інвестиційної підтримки мікро-, малим і середнім підприємствам. В заході взяли участь представники малого  та  середнього бізнесу, громадських  організацій.  Метою зустрічі  було з’ясування рівня готовності та спроможності місцевої влади і зацікавлених осіб до участі у інтенсивному співробітництві з Проектом з метою планування і реалізації проектів, спрямованих на поліпшення економічної ситуації у місті.

На базі Лисичанського міського центру зайнятості функціонує Центр розвитку підприємництва “Студія Бізне$тарт”, яка надає інформацію про діючі міжнародні грантові проекти, про заходи служби зайнятості у вирішенні питання працевлаштування шляхом відкриття власної справи тощо. В місті також функціонує громадська організація “Інформаційно-інноваційний бізнес-центр “Практика”, робота якої направлена на задоволення спільних прав та інтересів членів територіальної громади міста Лисичанська.

В Центральноукраїнському національному технічному університеті діє Національний контактний пункт рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій "Горизонт 2020" за тематичним напрямом "Малі та середні підприємства"

Миколаївська ОДА: в Миколаївському національному аграрному університеті з використанням інтернет-платформи iversity (Німеччина) розроблено та впроваджено курс дистанційного навчання “Менеджмент альтернативних палив”. В рамках підписаного Меморандуму про взаєморозуміння продовжено участь МНАУ в Українському проекті бізнес-розвитку плодоовочівництва. Впроваджено дуальну форму здобуття вищої освіти, в рамках якої навчалося 13 здобувачів вищої освіти.

Миколаївським національним аграрним університетом за дуальною формою навчання (за угодою між студентом, університетом та підприємством-роботодавцем) наразі здійснюється підготовка 8 осіб за такими спеціальностями як агрономія, електротехніка та електромеханіка, облік та аудит.

Навчальні програми для підвищення кваліфікації працівників підприємств, військовослужбовців та безробітних громадян запроваджено у ЧДУ ім. П. Могили. Навчально-науковий інститут післядипломної освіти співпрацює з юридичними особами області, Миколаївським обласним центром зайнятості, громадськими організаціями та приватними особами з надання послуг по підвищенню кваліфікації за наступними напрямами: розробка та тестування програмного забезпечення, бізнес-планування, відкриття власної справи, управління підприємством тощо.

Миколаївським національним аграрним університетом організовано бізнес-гру на тему «Бізнес-симуляція створення фермерського господарства», участь в якій взяли представники компанії корпоративних тренінгів «СТС», університету та члени студентських фермерських господарств.

З метою ознайомлення з інноваціями та сучасними технологіями в агропромисловому комплексі МНАУ у лютому 2020 р. в м. Миколаїв організовано засідання науково-координаційної Ради Південного міжрегіонального наукового центру НАН України. Участь в заході взяли: голова облдержадміністрації Стаднік О.В., керівники провідних підприємств України, представники науково-дослідних інститутів та аграрних закладів вищої освіти.

На базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили керівництвом українсько-американської ІТ компанії Brightech проведено лекцію для студентів-програмістів на тему сучасних ІТ-технологій та інструментів, ролі DevOps (командна робота між співробітниками, що займаються розробкою, операціями і тестуванням).

ТОВ «Центр з підтримки бізнесу» проведено конференцію для представників малого та середнього підприємництва області з питань інструментів підтримки бізнесу. Учасників зустрічі поінформовано про існуючі програми, проєкти, інструменти і можливості для розвитку, а також технічну, фінансову підтримку від фондів ЄС та інших міжнародних донорів.

З лютого 2020 р. в м. Миколаїв стартував безкоштовний бізнес-курс на тему «Розпочни власну справу» для внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО і їх сімей, який реалізується в рамках гранту Світового банку «Подолання наслідків конфлікту, пілотний проєкт по відновленню і розвитку здібностей».

Представники малого та середнього бізнесу області продовжують брати участь у програмі стажувань українських підприємців в німецьких компаніях Fit for partnership with Germany від агентства GIZ.

У зв’язку із встановленням карантину на всій території України заходи, переведені в онлайн-формат:

У квітні 2020 року Чорноморським національним університетом імені П. Могили в онлайн-режимі розпочато весняний семестр проєкту «Норвегія-Україна» (перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їхніх сімей) за напрямом «Створення стартапу та організація власної справи». Учасниками цьогорічного навчання, яке оплачується Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія,  стали 30 осіб. У липні 2020 р. відбувся черговий випуск учасників проєкту, а у вересні розпочато набір слухачів на новий тримісячний курс за напрямом «Енергетичний менеджмент та енергоаудит».

Миколаївським національним аграрним університетом продовжено надання освітніх послуг за дуальною формою навчання (за угодою між студентом, університетом та підприємством-роботодавцем). Наразі навчальним закладом здійснюється підготовка 8 осіб.

ТОВ «Центр з підтримки бізнесу» проведено низку відеоконференцій для суб’єктів господарювання області на тему: «Ведення бізнесу в умовах карантину». Підприємці та експерти обговорили зміни, що настали внаслідок запровадження карантину, досвід різних країн світу з підтримки підприємців,  державні та муніципальні програми підтримки, а також нові ніші та можливості, що з'явилися на ринку.

Одеська ОДА: проводиться організаційна робота щодо відкриття Центру підтримки експорту при Одеській обласній державній адміністрації з метою надання консультацій та практичної допомоги підприємствам в експортування власної продукції. Одеська область приєдналася до реалізації освітніх експортних програм Export Revolution Ukraine та Creativ Export Ukraine на рівнях START та PRO від уряду Естонії та увійшла у трійку переможців конкурсу “Битва міст”.

12.04.2019 проведено форум Trade&Export Forum, Odessa 2019 (TEFO) та заплановано відкриття “Центру підтримки експорту” при Одеській обласній державній адміністрації. Основним завданням Центру є комплексна допомога представникам малого та середнього підприємництва у виході на глобальні міжнародні ринки. Шляхом надання консультативних, аналітичних, юридичних, організаційних та інших послуг, Центр надаватиме допомогу підприємцям на всіх етапах експортної діяльності: від створення та реєстрації суб’єкта господарювання до забезпечення виконання умов експортного контракту.

Центр підтримки експорту буде надавати практичну допомогу у вирішенні таких завдань:

 • аналіз експортної готовності підприємства та побудова експортної стратегії;
 • проведення маркетингових досліджень, надання консультацій з питань комерційної діяльності, фінансів та управління, надання висновків з питань експортної діяльності підприємств;
 • дослідження ринку та допомога у пошуку надійного іноземного партнера;
 • перевірка відповідності товару стандартам країни збуту та підготовка необхідної документації, сертифікації;
 • допомога в подоланні державних та міжнародних бар’єрів у здійсненні експортної діяльності;
 • юридичний, фінансовий та організаційний супровід зовнішньоекономічного контракту;
 • організація та проведення семінарів, презентацій, конференцій та інших навчальних заходів для суб’єктів малого та середнього підприємництва, що пов’язані із зовнішньоекономічною діяльністю.

Одеська область увійшла у трійку переможців конкурсу “Битва міст” і приєдналася до реалізації освітніх експортних програм Export Revolution Ukraine та Creativ Export Ukraine на рівнях START та PRO від уряду Естонії.

Забезпечено поширення інформації щодо можливості участі у колективному стенді на виставці “FOODEX Japan 2020” та у першій міжнародній українсько-арабській виставці та про можливість участі у першій міжнародній українсько-арабській виставці.

Рівненська ОДА: на офіційному сайті ОДА у рубриці “Євроінтеграція. Україна – Нато” розміщено інформацію про програму Європейського Союзу "Культура і креативність" для ознайомлення з он-лайн платформою щодо проходження навчальних курсів, таких як: “Діджитал-комунікації”, “Створення цінності в креативній економіці”, “Маркетинг”, Стратегічне планування”, “Фандрейзинг”, “Фінанси для креативних організацій”.

12 липня у  м. Рівне Culture Bridges, спільно з українським бюро програми "Креативна Європа", проведено другу серію тренінгів з написання заявок на участь у програмі "Креативна Європа".

Тематичні повідомлення розміщуються на офіційній сторінці ОДА та у соціальній мережі Facebook. Впродовж 2018 року розміщено інформацію про оголошення “Школа управління меблевим бізнесом”, в рамках якої організовано цикл навчальних курсів з менеджменту для меблевих компаній Рівненської області. У листопаді 2018 року за участі делегації Представництва Європейського Союзу в Україні у рамках інформаційної кампанії “Будуймо Європу в Україні” проведено серію інформаційно-просвітницьких заходів з метою надання роз'яснення реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС (зокрема, на базі Open Office “Платформа взаємодії Простір” відбулася презентація відкритих конкурсів на гранти та проекти ЄС). Представлено пріоритети допомоги, яку ЄС надає Україні, можливості співпраці, а також огляд довготривалих освітніх, молодіжних, культурних та бізнесових програм та проектів Євросоюзу, які доступні для України щонайменше до 2020 року, а також інформаційні ресурси Представництва ЄС. Серед програм: Horizon 2020, Creative Europe, Culture Bridges, Erasmus+, EU Study Days, COSME, EU4Business та інші.

Презентовано діяльність Інформаційного центру ЄС, який знаходиться на базі Національного університету “Острозька Академія”. Відбувся семінар “Як знайти бізнес-партнера в Європейському Союзі?”, який став завершальним у низці просвітницьких заходів Представництва ЄС в Україні на Рівненщині в рамках візиту. Серед основних тем заходу: переваги глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ГВЗВТ) для українських підприємців; можливості COSME (Competitiveness of Small and Medium Enterprises), європейської програми підтримки малого та середнього підприємництва, для розвитку бізнесу в Україні; презентація можливостей Європейської Мережі Підприємств (Enterprise Europe Network) як інструменту пошуку партнерів та інвесторів за кордоном; оцінка експортної спроможності підприємства: європейські експортні вимоги та принципи роботи ресурсів Trade HelpDesk, TradeMap, Rapid Alert System; можливості українського бізнесу у міжнародних державних закупівлях.

Наприкінці 2018 року громадська організація "Центр сприяння бізнесу" запровадила проведення у Рівному інформаційних заходів для підприємців регіону у форматі "Бізнес - сніданку". З початку року вже проведено 6 тематичних бізнес-сніданки. Серед тем, які висвітлюються під час заходу, зокрема: Digital-маркетинг; проведення перевірки Державною регуляторною службою України; мотивація персоналу, оцінка ефективності роботи компанії; відео-контент та стратегії просування в інтернеті для бізнесу; безпека бізнесу, основи фізичної, інформаційної та економічної безпеки. Окрім цього, на офіційній сторінці Центру сприяння бізнесу постійно розміщуються аналітичні матеріали, поради та рекомендації з актуальних для бізнесу питань.

21 лютого 2019 року на базі НУВГП спільно з НУ "Львівська Політехніка" (національний контактний пункт програми Горизонт 2020) проведено Інформаційний день та практичний тренінг "Горизонт 2020: від ідеї проекту до фінального звіту".

Сумська ОДА: у Сумському державному університеті запроваджено новий інноваційний механізм формування та моніторингу освітніх програм за участю Експертних рад роботодавців за всіма бакалаврськими та магістерськими програмами. Впроваджуються сучасні інноваційні форми та методи в практико-орієнтовану підготовку здобувачів вищої освіти. На базі Сумського національного університету діє Start-up-центр, що об’єднує науковців, які виступають у ролі бізнес-консультантів та учасників і, які мають ідеї для відкриття власного бізнесу та бажання їх реалізувати.

Для запровадження курсу підприємництва та міжнародної торгівлі в закладах професійної (професійної) освіти області розроблено та внесено до освітніх програм з підготовки кваліфікованих робітників предмет «Основи галузевої економіки та підприємництва».

До освітніх програм закладів вищої освіти включено курси із підприємництва за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». Крім того, на базах закладів вищої освіти для широкого загалу регулярно проводяться семінари, засідання «круглого столу», тематичні дискусії, вебінари, тренінги, майстер-класи, коучинги, зимові та літні школи, цикли лекцій, воркшопи тощо. Відповідні заходи проводяться в рамках виконання грантових проектів (програми Євросоюзу Erasmus+ та Erasmus Mundus, проектів DAAD, DVV International, DESPRO та інші) та за підтримки міжнародних та закордонних організацій (Британської ради, Міністерства з економічного співробітництва та розвитку Німеччини, Швейцарського наукового фонду, Агентства США з міжнародного розвитку тощо).

У Шосткинському інституті Сумського державного університету пройшов курс лекцій щодо реалізації власних стартапів. Лекції прочитав тренер проекту Creative Spark Олег Дума. Проект спрямований на підтримку міжнародних університетських та інституційних партнерств для розвитку підприємницьких навичок та креативної економіки в семи країнах: Україні, Казахстані, Узбекистані, Киргизстані, Азербайджані, Вірменії, Грузії, за підтримки Великої Британії. Студенти Шосткинського інституту Сумського державного університету співпрацюють із Львівською стартап-школою «Tech StartUp School», орієнтовану на створення середовища для підприємців.

Полтавська ОДА: У червні 2019 року на базі Полтавської державної аграрної академії проведено V Міжнародну Конференцію з органічного рослинництва та День органічного поля  “Кращі європейські практики та український досвід”. В листопаді минулого року облдержадміністрацією започатковано нову ініціативу - діяльність “Навчальної платформи: нові знання для вашого розвитку” (IDEAS4YOU). З 6 по 7 листопада 2019 року організовано та проведено перший захід цієї навчальної платформи - тренінгову програму “Як побудувати прибутковий бізнес за участі експортера - практика, консультанта Європейського банку реконструкції та розвитку  Ігоря Снітівкера.

У червні поточного року за участі заступника Міністра освіти і науки України Петра Коржевського, представників облдержадміністрації, бізнесу та науковців області у режимі онлайн відбулася експертна нарада на тему: „Аналіз пріоритетних секторів, стратегій регіонального розвитку, тенденцій економічного зростання та нових/пріоритетних професій для Полтавської області” у рамках програми EU4Skills. Під час наради визначено пріоритетні сектори економіки області, а також обговорено питання щодо затребуваних та перспективних робітничих професій відповідно до запиту ринку праці.

Тернопільська ОДА: Тернопільська облдержадміністрація є членом відкритої партнерської платформи Програми Федерального міністерства економіки та енергетики ФРН з перепідготовки управлінських кадрів „Fit for Partnership with Germany” у Тернопільській області. Відповідно до умов програми керівники та менеджери експортоорієнтованих підприємств, організацій області мають можливість стажування та налагодження контактів, взаємовигідного співробітництва з підприємствами Німеччини.

Харківська ОДА: проведено 12 заходів (семінари та тренінги) щодо підвищення кваліфікації підрозділів агропромислового комплексу. У жовтні 2018 року проведено IX Міжнародну виставку і форум з підтримки фермерства “AGROPORT East Kharkiv 2018”. Продовжено реалізацію освітнього проекту “Абетка експортера – 2018”, в рамках якого проведено семінари та майстер-класи. Проведено семінари “Інтернаціоналізація бізнесу. Експортуємо до Республіки Польща” та «Інтернаціоналізація бізнесу та торговельні суперечки» для представників підприємств малого та середнього бізнесу.

Протягом ІІІ  кварталу 2019 року продовжувалась реалізація проекту «Експорт. Ера-М», метою якого є використання у повному обсязі наявного експортного потенціалу малих та середніх підприємств регіону у частині виходу їх продукції на зовнішні ринки збуту. У рамках проекту проведено 2 вебінари: 14.08.2019 року вебінар «Логістика, фінансування ризиків. Оператори міжнародної експрес-доставки вантажів» та 26.09.2019 року вебінар «Галузева співпраця з ЄС. Експорт одягу та взуття».

Херсонська ОДА: 19.06.2020 проведено онлайн консультації для проєктних менеджерів ОТГ з питань розвитку підприємництва та розвитку місцевої демократії. Участь у консультаціях взяли представники чотирьох ОТГ Херсонської області. Олександра Фадєєва, експертка з регіонального розвитку Програми "U-LEAD з Європою" Херсонського регіонального офісу, продемонструвала присутнім актуальні грантові конкурси в цьому напрямку, спільно з радницею учасники напрацювали алгоритм взаємодії з майбутнім підприємцем. Також обговорили питання можливого спрощення процедури реєстрації бізнесу в ОТГ, необхідну інфраструктуру для розвитку місцевого бізнесу та шляхи виявлення потенціалу.

25.09.2020 кафедрою економіки та фінансів Херсонського державного аграрного університету, згідно Плану роботи секції «Стратегія промислового розвитку в контексті світогосподарських трансформацій та його фінансово-економічне регулювання» проведено онлайн-семінар «Розвиток підприємництва в Україні» на платформі Zoom.

Хмельницька ОДА: відбувся бізнес-семінар на тему “Розвиток регіонального співробітництва між Ізраїлем та Україною в аграрній галузі” (за підтримки Асоціації сприяння розвитку і співробітництва “Ізраїль – Україна та країн СНД”).

04 липня 2018 року в Хмельницькій торгово-промисловій палаті за підтримки облдержадміністрації відбулася презентація програми Федерального міністерства економіки і енергетики для управлінських кадрів Німеччина–Україна “Fit for Partnership with Germany” в рамках проведення днів проекту GIZ на Хмельниччині. Під час заходу відзначено результати впровадження програми в області: стажування у Німеччині пройшли 62 представники підприємств, налагоджено економічні зв’язки більш, ніж з 30 іноземними партнерами, впроваджено близько 15 інноваційних проектів, залучено 5 млн. дол. іноземних інвестицій. Під час заходу також обговорено подальші шляхи співпраці та розширення можливостей для участі представників Хмельниччини у програмі “Fit for Partnership with Germany” проекту GIZ.

21 вересня 2018 року на базі Центру інформаційної підтримки бізнесу у м. Хмельницький за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку в рамках програми “EU4Business” організовано Міжнародну конференцію “Об’єднання у тепличному секторі. Світовий досвід та українські перспективи”. Під час конференції представники Туреччини, Польщі, України презентували новітні підходи у тепличному секторі, способи ефективної організації виробництва та експорту продукції.

Чернігівська ОДА: проводиться інформаційна робота щодо інформування підприємств про можливість участі у міжнародних навчальних програмах, грантах, інших заходах, які сприяють здобуттю досвіду здійснення експортної діяльності на підприємствах. Така інформація широко анонсується завдяки використанню Інтернет мережі, зокрема, сайтів облдержадміністрації, Зовнішньоекономічного Порталу Чернігівської області, їх сторінок у Facebook (“Чернігівщина інвестиційна”). Така інформація доводиться до підприємств безпосередньо на постійній основі. Широку навчальну промоцію забезпечує Чернігівська регіональна торгово-промислова палата. На її базі проводяться семінари, робочі поїздки за кордон, участь у зустрічах з міжнародними експертами, навчання для молодих підприємців тощо. Одним із напрямів діяльності Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації Чернігівського національного технологічного університету є підвищення кваліфікації громадян за навчальною програмою з економіки та підприємництва.

Цього року в Чернігівському національному технологічному університеті відбувся IV Бізнес-форум «ОСВІТА – БІЗНЕС: успішна кар’єра», до якого долучилися представники органів державної влади та місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій.

13 травня 2019 року для здобувачів вищої освіти та зацікавлених осіб відбулися тренінги з теми «Формування навичок ХХІ століття».

14 травня 2019 року відбулася традиційна виставка роботодавців і партнерів університету, де студенти ознайомилися з актуальними запитами ринку праці та вакансіями від 15 кампаній-партнерів університету. Після виставки відбувся круглий стіл «ОСВІТА – БІЗНЕС: успішна кар’єра», у якому взяли участь студенти та науково-педагогічні працівники, представники підприємств, установ та організацій – партнерів університету. Також відбувся воркшоп для студентів Навчально-наукового інституту економіки з теми «Що відкриті дані говорять про благонадійність майбутнього роботодавця», організований експертами компанії YouControl.

У рамках круглого столу відбулося обговорення питання впровадження елементів дуальної освіти та підписання меморандумів про співпрацю між Чернігівським національним технологічним університетом та партнерами: компанією YouControl, філією Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області, ТОВ «Чернігівська Деснянська правда», ТОВ «ПК Пожмашина».

Одним із напрямів діяльності Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації Чернігівського національного технологічного університету є підвищення кваліфікації громадян за навчальною програмою з економіки та підприємництва. 

На базі центрів надання адміністративних послуг міст Чернігів, Ніжин та селища Козелець впроваджуватиметься пілотний проєкт запуску мережі центрів підтримки підприємництва (ЦПП). Відповідна ініціатива реалізовуватиметься у чотирьох областях за підтримки Офісу розвитку малого і середнього підприємництва при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, а також проєкту FORBIZ.

Нині опрацьовується Меморандум про співпрацю щодо реалізації проєкту з утворення ЦПП. Відповідальні фахівці зазначених місцевих громад наразі проходять навчання з питань розвитку малого та середнього підприємництва, інфраструктури підтримки бізнесу, типового інформаційного пакету послуг ЦПП тощо.

Передбачається, що в ЦПП надаватимуть безкоштовні інформаційні та консультаційні послуги, передовсім, для мікро - та малого бізнесу, а також осіб, які планують започаткувати власну справу.

Реалізація такого проєкту сприятиме формуванню на Чернігівщині екосистеми розвитку бізнесу, спрощенню доступу МСП до інформаційно-консультаційної підтримки, стимулюватиме налагодження діалогу між бізнесом та владою.

Одним із напрямів діяльності Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації Національного університету «Чернігівська політехніка» є підвищення кваліфікації громадян за навчальною програмою з економіки та підприємництва.  09.09.2020 Департамент розвитку економіки та сільського господарства облдержадміністрації спільно з ДО «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області» провели семінар в онлайн-режимі про фінансову та інформаційно-консультаційну підтримку місцевих товаровиробників для зацікавлених суб’єктів господарювання, органів місцевого самоврядування, райдержадміністрації, виконавчих комітетів міських рад Ніжина, Н.-Сіверського, Прилук, Чернігова.

Київська МДА: розроблено проект Міської цільової програми сприяння розвитку промисловості на 2019-2022 роки, яким передбачено заходи щодо стимулювання для експротоорієнтованих підприємств (зокрема, проведення конкурсу «Кращий експортер року», забезпечення участі промислових підприємств м. Києва у міжнародних виставках; запровадження часткового відшкодування витрат на участь у міжнародних виставкових заходах для підприємств м. Києва, які мають значну частку експорту в обсягах реалізації; надання фінансової підтримки для виробництва експортоорієнтованої та імпортозамінюючої промислової продукції; забезпечення страхової підтримки промисловим підприємствам м. Києва).

IV квартал
2020
Розроблення та впровадження пілотної програми підвищення фахового рівня співробітників експортоорієнтованих підприємств в одному з перспективних секторів
Заплановано до виконання
IV квартал
2019
Розроблення та впровадження програми з підвищення управлінських навичок серед підприємств
Виконано

ДУ “Офіс з просування експорту” завершив реалізацію дворічної дворівневої навчальної програми для підприємців та експортерів Export Revolution Ukraine. Рівень PRO (діючі експортери): проведено 10 освітніх семінарів у Києві, Львові, Івано-Франківську, Одесі, Харкові та Дніпрі; проведено 12 освітніх модулів онлайн та сесій зворотного зв’язку (для 135 учасників курсу), а також навчальний тур до Естонії для кращих випускників програми. Рівень START: проведено 9 освітніх модулів та 5 живих семінарів (для 551 учасника курсу).

ДУ “Офіс з просування експорту” завершив реалізацію І етапу дворічної дворівневої навчальної програми Creative Export Ukraine. Рівень PRO (діючі експортери): проведено 8 освітніх семінарів у Києві, Львові, Івано-Франківську, Одесі, Харкові та Дніпрі; проведено 5 освітніх модулів онлайн та 10 сесій зворотного зв’язку (для 53 учасників курсу), а також навчальний тур до Естонії для кращих випускників програми. Рівень START: проведено 15 відео-лекцій, 15 онлайн-сесій запитань та відповідей та 9 живих освітніх семінарів (для 300 учасників).

ДУ “Офіс з просування експорту” оновив та реалізує третій рік поспіль дворівневу навчальну програму для підприємців та експортерів Export Evolution Ukraine. Рівень PRO (діючі експортери): проведено 5 освітніх семінарів, 12 освітніх модулів онлайн та 12 сесій зворотного зв’язку (для 142 учасників курсу). Рівень START: проведено 9 відео-лекцій, 9 онлайн-сесій запитань та відповідей (для 572 учасників курсу).

ДУ “Офіс з просування експорту” завершив реалізацію освітньої програми Експортна Академія. Експортна Академія – це спеціалізована освітня програма для українських підприємців, створена Офісом з просування експорту спільно з провідними експертами в ключових сферах міжнародної торгівлі. Основне завдання було забезпечити українських експортерів необхідним обсягом знань щодо експортних операцій та процедур, що охоплюють найважливіші юридичні, логістичні та фінансові аспекти зовнішньоекономічної діяльності. Було проведено 13 семінарів для 296 учасників у м. Київ з он-лайн трансляціями для учасників з регіонів. Сертифікати Експортної Академії отримало 35 учасників.

Впродовж квітня-червня 2020 року ДУ «Офіс з просування експорту» провів:

01.04.2020- Вебінар-сессія зворотнього зв'язку №1 до модуля №9, для учасників рівня PRO. Усі регіони (онлайн). Кількість учасників: проводиться для всіх учасників програми рівня PRO; всього – 142 учасника. Тематика заході- логістика для експорту

02.04.2020 Вебінар-сессія зворотнього зв'язку №2 до модуля №9, для учасників рівня PRO. Усі регіони (онлайн). Кількість учасників: проводиться для всіх учасників програми рівня PRO; всього – 142 учасника.Тематика заходу- логістика для експорту.

07.04.2020- Вебінар-сессія зворотнього зв'язку №1 до модуля №10, для учасників рівня PRO. Усі регіони (онлайн). Кількість учасників: проводиться для всіх учасників програми рівня PRO; всього – 142 учасника. Темтика заходу- Юридичні аспекти експорту.

09.04.2020 - Вебінар-сессія зворотнього зв'язку №2 до модуля №10, для учасників рівня PRO. Усі регіони (онлайн). Кількість учасників: проводиться для всіх учасників програми рівня PRO; всього – 142 учасника. Тематика заходу- Юридичні аспекти експорту.

14.04.2020- Вебінар-сессія зворотнього зв'язку до модуля №15, для учасників рівня PRO. Усі регіони (онлайн). Кількість учасників: проводиться для всіх учасників програми рівня PRO; всього – 51 учасник. Тематика заходу- Як стати зіркою торгової виставки.

23.04.2020 - Вебінар-сессія зворотнього зв'язку до модуля №11, для учасників рівня PRO. Усі регіони (онлайн). Кількість учасників: проводиться для всіх учасників програми рівня PRO; всього – 142 учасника. Тематика заходу- створення простих фінансових планів.

27.04.2020 - Освітній захід щодо налагодження комунікаційних навичок компаній з метою пошуку партнерів. для учасників програми рівня PRO.Усі регіони (онлайн). Кількість учасників: 100. Тематика заходу- Ефективне отримання корисних бізнес контактів.

28.04.2020- Онлайн Тренінг "Практики переговорів" для учасників програми рівня PRO. Усі регіони (онлайн). Кількість учасників: проводиться для всіх учасників програми рівня PRO; всього – 51 учасник. Тематика заходу- Учасники відвідають тренінг "Практики переговорів", на якому зможуть поглиби свої знання у сфері сучасних напрямків у теорії переговорів; застосують аналітичні інструменти різних стилів і тактик для створення атмосфери ефективних переговорів .

29.04.2020 - Онлайн Тренінг "Практики переговорів" для учасників програми рівня PRO. Усі регіони (онлайн). Кількість учасників: проводиться для всіх учасників програми рівня PRO; всього – 142 учасника. Тематика заходу- учасники відвідають тренінг "Практики переговорів", на якому зможуть поглиби свої знання у сфері сучасних напрямків у теорії переговорів; застосують аналітичні інструменти різних стилів і тактик для створення атмосфери ефективних переговорів .

30.04.2020 Онлайн Тренінг "Практики переговорів" для учасників програми рівня PRO.Усі регіони (онлайн). Кількість учасників: проводиться для всіх учасників програми рівня PRO; всього – 142 учасника. Тматика заходу -учасники відвідають тренінг "Практики переговорів", на якому зможуть поглиби свої знання у сфері сучасних напрямків у теорії переговорів; застосують аналітичні інструменти різних стилів і тактик для створення атмосфери ефективних переговорів .

19.05.2020 - Захист фінальних робіт учасників програми Creative Export Ukraine PRО. Усі регіони (онлайн). Кількість учасників: проводиться для всіх учасників програми рівня PRO; всього – 51 учасник. Тематика заходу- під час захисту фінальних робіт учасники національної освітньої програми Creative Export Ukraine зможуть поділитися тими знаннями, які здобули під час навчання й продемонструвати свої фінальні роботи

19.05.2020 - Урочистий випускний для учасників Creative Export Ukraine. Усі регіони (онлайн). Кількість учасників: проводиться для всіх учасників програми; всього – 500 учасників. Тематика заходу-під час фінальної події освітньої програми Creative Export Ukraine, відбудеться демонстрація фінальних проектів й урочисте вручення міжнародних сертифікатів випускникам.

20.05.2020- Захист фінальних робіт учасників програми Export Evolution Ukraine PRO. День 1. Усі регіони (онлайн).Кількість учасників: проводиться для всіх учасників програми рівня PRO; всього – 142 учасника. Тематика зароду- під час захисту фінальних робіт учасники національної освітньої програми Export Evolution Ukraine зможуть поділитися тими знаннями, які здобули під час навчання й продемонструвати свої фінальні роботи.

21.05.2020- Захист фінальних робіт учасників програми Export Evolution Ukraine PRO. День 2. Усі регіони (онлайн). Кількість учасників: проводиться для всіх учасників програми рівня PRO; всього – 142 учасника. Тематика заходу-під час захисту фінальних робіт учасники національної освітньої програми Export Evolution Ukraine зможуть поділитися тими знаннями, які здобули під час навчання й продемонструвати свої фінальні роботи.

27.05.2020 - Офіційне завершення програми Exoport Evolution Ukraine. Усі регіони (онлайн). Кількість учасників: проводиться для всіх учасників програми рівня PRO; всього – 142 учасника. Тематика заходу-під час фінальної події національної освітньої програми Export Evolution Ukraine, відбудеться демонстрація фінальних проектів й урочисте вручення міжнародних сертифікатів випускникам.

IV квартал
2021
Визначення поточного рівня управлінських навичок серед різних типів підприємств (малих, середніх та великих), насамперед у перспективних секторах
Виконується

МОН розробляється анкета за участю експортоорієнтованої спільноти щодо питань у сфері інноваційної діяльності, яку буде поширено серед підприємств (малих, середніх та великих), насамперед у перспективних секторах розроблення та впровадження програми з підвищення управлінських навичок.

Миколаївська ОДА: Навчальні програми для підвищення кваліфікації працівників підприємств запроваджено у Чорноморському національному університеті ім. П. Могили, який співпрацює з суб’єктами господарювання регіону, обласним центром зайнятості, громадськими організаціями та приватними особами з надання послуг із підвищення кваліфікації за такими напрямами: розробка та тестування програмного забезпечення, бізнес-планування, відкриття власної справи, управління підприємством тощо.

Одеська ОДА: Налагоджено співпрацю із партнерським фондом Creative Spark, метою якого є навчання молоді основам  здійснення стартапів у великобританії через  мережу власних спеціалісті. У квітні - червні проведено тренінги із передставниками Creative Spark.

IV квартал
2021
Розроблення та впровадження програми з підвищення управлінських навичок серед підприємств
Виконується

У травні 2018 року ДУ "Офіс з просування експорту України"  завершив перший етап національної програми “Експортна революція в Україні” для більш, ніж 750 випускників рівня START (для підприємців, які бажають розпочати експорт) та рівня PRO (для досвідчених експортерів). В рамках цієї програми було організовано навчальний візит до Естонії, в ході якого учасники відвідали Tallinn Marketing Week. З жовтня 2018 року розпочався другий етап. У підсумку, понад 1400 учасників завершили або приймали участь в програмі.

У серпні 2018 року було оголошено про старт першої секторальної програми “Креативний експорт в Україні” для підприємців та експортерів-представників креативних індустрій, які планують створити міцний національний та міжнародний бренд для власного дизайн-продукту та вийти на зовнішні ринки. Станом на кінець року, понад 300 підприємців проходять навчання.

У 2019 році ДУ “Офіс з просування експорту України ” продовжує реалізацію ІІ етапу дворічної дворівневої навчальної програми для підприємців та експортерів Export Revolution Ukraine. Рівень PRO (діючі експортери): проведено 12 освітніх семінарів у Києві, Львові, Івано-Франківську, Одесі, Харкові та Дніпрі; проведено 7 освітніх модулів онлайн та 14 сесій зворотного зв’язку (для 152 учасників курсу). Рівень START: проведено 2 вебінари (для 546 учасників).

Також ДУ “Офіс з просування експорту України ” продовжує реалізацію І етапу дворічної дворівневої навчальної програми Creative Export Ukraine. Рівень PRO (діючі експортери): проведено 9 освітніх семінарів у Києві, Львові, Івано-Франківську, Одесі, Харкові та Дніпрі; проведено 5 освітніх модулів онлайн та 10 сесій зворотного зв’язку (для 63 учасників курсу). Рівень START: проведено 2 вебінари та 9 живих освітніх семінарів (для 594 учасників).

Завдання 8. Забезпечення відповідності системи освіти потребам підприємств, зокрема малих та середніх

IV квартал
2021
Вдосконалення системи професійного навчання працівників у визначених перспективних секторах
Виконується

(Звіт за 2018 рік)

Започатковано здобуття професійної (професійно-технічної) освіти за дуальною формою. Станом на 20 грудня 2019 року освіту за дуальною формою здобувають 12444 здобувачі професійної (професійно-технічної) освіти у 262 закладах професійної (професійно-технічної) освіти за 183 моно- та інтегрованими професіями, укладено 1160 двосторонніх та 7150 трьохсторонніх угод із підприємствами, установами, організаціями щодо впровадження здобуття освіти за дуальною формою.

РЕГІОНИ:

Вінницька ОДА: Станом на 01 жовтня 2020 року в області працюють 18 навчально-практичних центрів, у тому числі 4 Центри аграрного профілю, 7 – будівельного, 5 - промислового, 1 - сфери послуг, 1- залізничного профілю.

Понад 20 закладів П(ПТ)О області взяли участь у конкурсі та експертною комісією KFW вибрані для роботи у пілотному проекті МОН та ЄС « EU4 Skills: Кращі навички для сучасної України». Переможцем конкурсу в області є вище професійне училище №41 м. Тульчин. Європейські інвестиції будуть спрямовані на створення Центру професійної досконалості. ВПУ №41 м. Тульчина здійснено значну підготовчу роботу для створення Центру професійної досконалості.

Дніпропетровська ОДА: Дніпропетровською торгово-промисловою палатою організовано просвітницький захід для потенційних експортерів агропродукції Конференція Agro Day (14-15.11.2019).

Виконкомом Криворізької міської ради здійснюється співпраця з підприємствами харчової промисловості та з навчальними закладами міста по коригуванню й розширенню переліку професій і спеціальностей, за якими здійснюють навчання, відповідно до попиту на сучасному ринку праці.Керівники ряду підприємств надають свою матеріально-технічну базу для проходження практики учнями та студентами, а потім офіційно їх працевлаштовують.

У м. Вільногірську провадяться екскурсії  учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти міста до центру зайнятості з метою розширення знань щодо вибору професій.

Донецька ОДА: Протягом січня – червня  2019 року підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації було охоплено 5,1 тис. осіб, 945 осіб пройшли навчання у ДНЗ

Протягом січня – червня поточного року продовжується співпраця з впровадження елементів дуальної форми навчання між ДНЗ «Донецький центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» та ТОВ «Інноваційні торговельні системи»,  ТОВ «Краматорський комбінат дитячого харчування», ТОВ «Крамстайл», КНП «Міська лікарня № 1» за професіями «Касир торговельного залу», «Швачка»,  «Кухар», «Молодша медична сестра з догляду за хворими», пройшли навчання за цією формою 19 осіб.

Закарпатська ОДА: В області функціонують навчально-практичні центри галузевого спрямування на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти з упровадження сучасних виробничих технологій з професій: “Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування», “Швачка. Кравець”, “Електрозварник ручного зварювання, електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах, зварник”, навчально-практичний центр сучасних будівельних технологій та матеріалів “Снєжка”, а також навчально-виробничий комплекс “Ресторан, бар, кафе”.

Луганська ОДА: Агенцією регіонального розвитку Луганської області та Громадською організацією «Агенція стійкого розвитку» (м. Щастя) надано 80 підприємцям індивідуальні консультації щодо написання бізнес-планів і правил подання проектів для участі у грантових програмах для започаткування  та розвитку бізнесу.

Миколаївська ОДА: Протягом січня-червня 2019 року за сприяння Миколаївської обласної служби  зайнятості 13 громадян отримали ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальністю «Інженерія програмного забезпечення».

Організовано інформаційно-просвітницький захід «Ваучер – динаміка професійного сьогодення» за участю представників влади, народних депутатів України, роботодавців, представників закладів освіти, засобів   масової   інформації   та  громадян,  які  раніше скористалися ваучерами на навчання.

Полтавська ОДА: Комплексною програмою розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки започатковано пілотний проект щодо надання фінансово-кредитної підтримки малому підприємництву за умови створення нових робочих місць. За період дії зазначеної програми надано фінансову підтримку на суму 1,2 млн. грн. та створено 82 робочих місця. За рахунок реалізації заходів зазначеної програми створено понад 6180 робочих місць. Обласними бізнес-інкубаторами та бізнес-центрами при закладах вищої освіти області впродовж 2018 року проведено 20 тренінгів та навчальних семінарів. Проведено 22 тематичні освітні заходи для молоді, внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО та інших соціально вразливих верств населення області з питань започаткування бізнесу. Важливою складовою програми є заходи з популяризації підприємництва, зокрема, впродовж 2018 року в області проведено конкурс “Кращі товари Полтавщини” у двох номінаціях: харчові продукти та вироби народних художніх промислів. У конкурсі взяли участь 43 суб’єкти господарювання Полтавської області та визначено найкращу продукцію регіону. З 2016 року в області функціонує регіональна рада професійної освіти (стейкхолдерів), до складу якої включені представники підприємств, установ та організацій, що зацікавлені у робітничих кадрах, з метою налагодження ефективного діалогу між суб'єктами господарювання та закладами професійної (професійно-технічної) освіти.

Рівненська ОДА: Міжнародною організацією праці (МОП) за підтримки Уряду Данії та Мінсоцполітики України у липні 2018 року розпочато реалізацію реалізаціію пятирічного проекту з метою поліпшення управління ринком праці «Інклюзивний ринок праці для робочих місць України». В рамках даного проекту заплановно модернізувати 3 навчальних плани професійно-технічної освіти, створити 5 нових послуг для 4 регіональних офісів Державної служби зайнятості, здійснити підготовку 7 із 75 місцевих тренерів за програмою МОП «Розпочни та вдосконалюй свій бізнес», забезпечити начання 4,5 тис осіб навчання на куррсах підприємницької діяльності , удосконалити інституційні можливості соціальних партнерів для більш плідного соціального діалогу, забезпечити навчання 240 осіб технікам колективних переговорів і створити 5 платформ для ведення та укладення колективних переговорівна галузевому рівні.

У рамках проекту у лютому 2020 рок укладено Меморандум про створення Місцевого партнерства зайнтості. В рамках поекту в червні 2020 року на базі Рівненстького центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості відбулась зустріч з представниками робочої групи Проекту, які дедально оглянули навчальні бази Олександрійського навчального відділення та навчальні майданчики м. Рівне.

Тернопільська ОДА: В області продовжується робота з налагодження ефективного діалогу між суб’єктами господарювання та освітніми закладами з метою поглиблення співпраці у сфері підготовки кваліфікованих кадрів. На базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти функціонують 8 навчально-практичних центри, розробляються освітні програми і навчальні плани дуальної освіти ще на 10 закладах.

Національним економічним університетом на постійній основі удосконалюється структура, орієнтована на запити суспільства та економіки і забезпечення високих результатів освітньої та наукової діяльності. Виконання стратегічних завдань зумовлено потребою підготовки мобільних фахівців, які у змозі інтегруватися у практику розбудови сучасної України і глобалізований світ через створення нових академічних програм у сфері наук про життя, суспільних наук та інформаційних технологій, а також професійних тренінгів для здобуття практичних навичок. Основними пріоритетними науковими напрямами Тернопільського національного економічного університету є: розвиток теорії і практики фінансово - кредитних відносин; удосконалення національної системи бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту; трансформаційні процеси в національній економіці та удосконалення інституційної бази управління; проблеми глобальних світоцивілізаційних процесів і зовнішньоекономічної політики України; проблеми організації управління і регулювання економікою на мікрорівні; перспективні інформаційні технології, прилади комплексної автоматизації, системи зв’язку і створення загальнодоступних баз даних і знань на основі сучасних систем і засобів обчислювальної техніки; теорія і методологія інноваційної освітньої діяльності, вітакультурні та соціально-економічної моделі розвитку національної освіти.

Також на базі університету проводяться заняття з публічного адміністрування у сфері молодіжної політики для фахівців об’єднаних територіальних громад та молодіжних громадських організацій. Вже третій рік поспіль функціонує бізнес-школа, яка розрахована на підвищення кваліфікаційних характеристик підприємців середнього і великого бізнесу.

Харківська ОДА: організовано виконання «Плану заходів щодо реалізації основних напрямків державної політики у сфері зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць на період до 2022 року» (розпорядження КМУ від 03.03.2020 № 216-р).

Херсонська ОДА: З метою привернути молоде покоління до навчання і роботи саме в Україні реалізовано новий міжрегіональний профорієнтаційний проект для учнівської молоді під назвою «ПрофіКемп», який одночасно втілювався у 4 областях: Херсонській, Львівській, Рівненській та Закарпатській.

Чернігівська ОДА:  Триває співпраця з професійно-технічними навчальними закладами області – Чернігівським вищим професійним училищем побутового обслуговування, Ніжинським професійним аграрним ліцеєм, Чернігівським професійним ліцеєм залізничного транспорту, Чернігівським професійним будівельним ліцеєм, КП «Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат» тощо.

У 2020 році проходили професійне навчання 1,1 тис безробітних, з них 1035 - за замовленням роботодавців (97,6%).

IV квартал
2018
Налагодження ефективного діалогу на постійній основі між суб’єктами господарювання, науковими установами та закладами професійно-технічної освіти з метою поглиблення співпраці у сфері підготовки кваліфікованих кадрів
Виконано

МОН разом з Національною академією педагогічних наук України розроблено та затверджено Програму спільної діяльності на 2017-2020 роки, в якій виокремлено десять пріоритетних напрямів співпраці, одним з яких є “Професійна (професійно-технічна) освіта”. Зміцнення зв’язків між наукою, освітою, виробничою діяльністю здійснюється насамперед за рахунок проведення дослідно-експериментальних робіт. На сьогодні 11 закладів професійної (професійно-технічної) освіти у семи регіонах України працюють у режимі експерименту Всеукраїнського рівня. Це спільна робота Національної академії педагогічних наук з Департаментом професійної освіти МОН та ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти”. Державна служба зайнятості (Мінсоцполітики) організовує професійне навчання зареєстрованих безробітних на замовлення роботодавця або для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності з урахуванням побажань безробітних. Професійне навчання здійснюється у професійно-технічних, вищих навчальних закладах, у тому числі у навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання.

У структурі державної служби зайнятості функціонують 11 центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (далі – ЦПТО ДСЗ), які здійснюють професійне навчання безробітних, надають освітні послуги дорослому населенню та роботодавцям за 86 робітничими професіями та майже 230 тематиками курсів цільового призначення. У 2018 році укладено комплексну Угоду про співробітництво між ТПП України та Інститутом міжнародних відносин Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, якою передбачено, серед іншого, викладання фахівцями ТПП України лекцій для студентів вказаного навчального закладу з актуальних питань розвитку міжнародної торгівлі, а також проведення стажувань студентів у ТПП України.

У ЦПТО ДСЗ функціонують Дорадчі комітети із числа роботодавців основних ринкоутворюючих підприємств регіону та Консультативні ради за професіями різних галузей.

Відповідно до кожної професії розроблені навчальні плани і програми, які відповідають вимогам кваліфікаційних характеристик, погоджуються Радами роботодавців, що створені в кожному ЦПТО ДСЗ.

Також, ЦПТО ДСЗ впроваджують у навчальний процес окремі елементи дуального навчання. У 2018 році укладено комплексну Угоду про співробітництво між ТПП України та Інститутом міжнародних відносин Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, якою передбачено, серед іншого, викладання фахівцями ТПП України лекцій для студентів вказаного навчального закладу з актуальних питань розвитку міжнародної торгівлі, а також проведення стажувань студентів у ТПП України.

При закладах професійної (професійно-технічної) освіти створюються навчально-практичні центри та навчальні господарства. Навчально-практичні центри, що створюються за кошти приватних партнерів, ставлять за мету забезпечити свою самоокупність завдяки підприємницькій діяльності.

Також посилено залучення закладів професійної освіти та здобувачів професійної освіти до навчання з елементами дуальної форми здобуття освіти. В освітньому процесі за дуальною формою всі освітні програми розробляються спільно з роботодавцями, тобто зміст професійної освіти постійно оновлюється у відповідності до потреб ринку праці, науково-технічного прогресу, досягнень вітчизняної та світової науки.

Розроблено та затверджено 174 стандарти професійної (професійно-технічної) освіти за компетентнісним підходом, із яких  64 – у 2019 році, які містять перелік ключових компетентностей, у тому числі стосовно розвитку підприємливості та підприємництва.

Станом на 20.12.2019 освіту за дуальною формою здобували 12444 здобувачі професійної (професійно-технічної) освіти у 262 закладах професійної (професійно-технічної) освіти за 183 моно- та інтегрованими професіями, укладено 1160 двосторонніх та 7150 трьохсторонніх угод із підприємствами, установами, організаціями  щодо впровадження здобуття освіти за дуальною формою.

Збільшився відсоток працевлаштованих випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти до 93% у 2019 році (станом на 01.10.2019) проти 92% у 2018 році за аналогічний період.

РЕГІОНИ.

Вінницька ОДА: 20 березня 2019 року на базі Донецького національного університету імені Василя Стуса відбувся День кар’єри ЄС. У рамках заходу відбулося ознайомлення та поширення інформації про шляхи професійного зростання та кар’єрні можливості у європейському вимір.

10 вересня 2020 року відбулася онлайн-зустріч найбільших ІТ компаній Вінниччини з керівництвом ОДА, ректором Вінницького національного технічного університету В.Грабком. представником від USAID, де йшлося про перспективи розвитку та виклики ІТ-індустрії в області. Одне із головних питань для обговорення стосувалося можливого проведення першого дослідження ІТ-ринку в регіоні з метою більш поглибленого вивчення динаміки зазначеної індустрії та її впливу на розвиток області.

Донецька ОДА: Проводиться робота з впровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників.

У 2018-2019 навчальному році дванадцять закладів професійної (професійно-технічної) освіти області співпрацювали з роботодавцями щодо впровадження елементів дуальної форми навчання в освітній процес. Спільно з роботодавцями розроблені робочі навчальні плани для впровадження елементів дуальної форми навчання.

Також відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 24.05.2019 № 735 «Про внесення змін до переліку закладів професійної (професійно-технічної) освіти для впровадження елементів дуальної  форми здобуття освіти» розширено перелік робітничих професій та закладів професійної (професійно – технічної) освіти, що здійснюватимуть зазначену підготовку з 2019-2020 навчального року, а саме додані ще 15 професій у 7 закладах.

Житомирська ОДА: в області утворена Рада професійної освіти. До складу ради входять представники галузевих управлінь, департаментів облдержадміністрації, роботодавці, керівники промислових підприємств області, служба зайнятості, громадськість, профспілки, керівники професійно-технічних закладів області та інші.

Основними завданнями ради є координація діяльності щодо реалізації єдиної державної політики у сфері підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації робітничих кадрів, розвитку професійної (професійно-технічної) освіти регіону, проведення аналізу потреби економіки регіону у кваліфікованих робітниках та формування робітничого потенціалу, визначення перспективних напрямів розвитку професійної освіти.

На засіданнях ради розглядаються питання формування обсягів  державного/регіонального замовлення на підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації робітничих кадрів з урахуванням реальних та перспективних потреб ринку праці регіону, удосконалення мережі закладів професійної (професійно-технічної) освіти, впровадження дуальної форми навчання тощо.

Для визначення необхідних навичок та забезпечення відповідності кваліфікації випускників потребам підприємств проводяться спільні зустрічі, «круглі столи», конкурси професійної майстерності тощо.

Запорізька ОДА: З метою визначення цілей, завдань, пріоритетів формування людського капіталу для забезпечення економічного розвитку регіону затверджений «Регіональний план розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на 2019-2021 роки». Напрями подальшого розвитку професійної освіти Запорізької області, створення Центрів професійної досконалості за підтримки  програми “EU4Skills: Кращі навички для сучасної України” обговорені 12.03.2019 на спільній нараді з представниками Запорізької міської ради, роботодавцями, представниками структурних підрозділів обласної державної адміністрації, керівниками закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

КМДА: Пріоритетним завданням  Київської міської влади є удосконалення системи підготовки та забезпечення відповідності кадрового потенціалу потребам економічного розвитку столичного регіону. Для забезпечення підготовки фахівців укладено 1797  договорів із 1624 підприємствами, організаціями, установами-замовниками робітничих кадрів, у тому числі із 25 комунальними підприємствами міста Києва. Оновлено освітні програми з 27  робітничих професій шляхом впровадження державних стандартів професійної (професійно-технічної) освіти на модульно-компетентнісній основі.  У 23 закладах професійної (професійно-технічної) освіти за 32 прфесіями здійснюється підготовка кваліфікованих робітників за дуальною формою навчання.

Протягом січня-серпня 2020 року за направленням міської служби зайнятості проходили навчання 0,5 тис. безробітних осіб у 15 навчальних закладах серед яких університети та інститути післядипломної освіти, вищі професійні училища, підприємства, навчально-курсові учбові комбінати.

Луганська ОДА: В області для підтримки підприємництва діє 9 бізнес-центрів, 13 інформаційно-консультативних установ, створено 38 громадських об’єднань підприємців. При облдержадміністрації створено регіональну раду підприємців.

Ще 20 консультативно-дорадчих органів з питань розвитку підприємництва діють при міських радах міст обласного значення та райдержадміністраціях.

Підприємці Луганщини стали учасниками 4-х міжнародних форумів, 5-ти виставково-ярмаркових заходів міжнародного і національного рівнів та 5-ти міжнародних місій. Результатом стало налагодження ділових зв’язків з новими партнерами, розширення ринку збуту власної продукції як в Україні, так і за її межами.

Також в області продовжується співпраця з міжнародними організаціями та програмами, які діють на території області у сфері підтримки малого бізнесу: ПРООН в Україні (ПРООН), Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Міжнародна організація з міграції (МОМ), Норвезька рада у справах біженців (NRC), Данська Рада з питань Біженців (DRC). Завдяки цьому 136 підприємців отримали гранти: 99 – від DRC, 27 – від NRC та 10 – від ПРООН; розроблена та оновлюється база даних інвестиційних ресурсів області “Зручно. INVESTBASE”. Для підприємницьких структур області організовано та проведено низку тренінгів за курсами: “Розвиток бізнес-навичок”, “Створення закупівельних груп” та 20 семінарів різної тематики.

Миколаївська ОДА: Студенти Миколаївського національного аграрного університету співпрацюють з вітчизняними суб’єктами господарювання та 4 компаніями з виробництва біохімічних та хімічних засобів захисту рослин, систем мікроживлення Hymintech та американською компанією “Монсанта” щодо вирощування сучасного гібридного насіння.

З метою підготовки кваліфікованих кадрів та отримання практичного досвіду Миколаївський національний аграрний університет співпрацює з провідними вітчизняними та зарубіжними суб’єктами господарювання, зокрема, ТОВ «СП «ПАЕК»,ТОВ «С-Росток».

Одеська ОДА: Налагоджена співпраця із партнерським фондом Craetive Spark основною метою якого виступає навчання молоді основам здійснення стартапів у  Великобританії через мережу власних спеціалістів. Проведено два етапи (08.04.19, 25-26.05.2019 тренінгів сумісно з представниками Craetive Spark, участь в яких взяло 174 особи.

Сумська ОДА: У Сумському державному університеті 01 листопада 2019 року відкрили новий навчальний центр спільно з компанією ТОВ “Аптімайзд Оперейшнз”, де будуть навчати та консультувати студентів спільно з фахівцями компанії, проводити підготовку й перепідготовку кадрів за спільно створеними сертифікаційними програмами.

У Сумському державному університеті є поширеною практика створення навчальних центрів спільно з роботодавцями. На сьогодні в університеті діють майже 30 ресурсних та навчальних центрів, зокрема, компаній Microsoft, Cisco, PortaOne, Delcam, Netcracker, Siemens, SAS, MindK та інших.

У рамках реалізації Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року, з метою підготовки фахівців за освітнім ступенем “Магістр” магістерського курсу “Регіональний менеджмент” за напрямком “Підвищення кваліфікації відповідних менеджерів органів місцевого самоврядування” організовується навчання осіб на замовлення органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад, сільських, селищних рад. Навчання здійснювалося Сумським національним аграрним університетом .

Тернопільська ОДА: Управлінням освіти і науки облдержадміністрації спільно з керівниками закладів професійної (професійно-технічної) освіти продовжується робота з упровадження проектів державно-приватного партнерства шляхом створення галузевих центрів з вивчення новітніх технологій виробництва та підвищення якості професійної освіти, апробації форм дуальної освіти.

На базі Чортківського ВПУ відкрито навчально-практичний центр з підготовки учнів за робітничою професією ,,Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування”, на базі Кременецького професійного ліцею – за професією ,,Швачка. Кравець. Закрійник”, на базі Тернопільського ВПУ № 4 ім. М. Паращука за сприянням бізнес-партнерів відкрито навчально-практичний центр з вивчення нових будівельних технологій фірми ,,Снєжка-Україна”. Крім того, в області успішно працюють навчально-практичні центри з вивчення нових будівельних технологій фірми ,,КНАУФ” та ,,Хенкель Баутехнік (Україна)” на базі державних навчальних закладів: Тернопільське ВПУ технологій і дизайну, Тернопільський центр ПТО та Борщівський професійний

Рівненська ОДА: У Національному університеті "Острозька академія" у 2018 році відкрито Центр професійної орієнтації та консультування. Центр створено у рамках реалізації проекту "Підвищення конкурентоспроможності випускників університетів на ринку праці України та Білорусі через мережу створення регіональних транскордонних консультаційних центрів професійної орієнтації та консультування", що фінансувався за кошти Програми територіального співробітництва Україна-Білорусь.

Національним університетом водного господарства реалізовано проєкт «Створенння і розвитку бізнес-інкубатора Національного університету водного господарства та природокористування» Серед основних цілей було стимулювання процесів започаткування і розвитку малого інноваційного бізнесу у сфері інформаційних технологій шляхом реалізації програми бізнес-інкубації, надання послуг із започаткування новго бізнесу та науко-технічної підтримки нового бізнесу. На базі НУВГП функціонує центр інноваційної діяльності , у складі якого діє сектор інноваційної діяльності та трансферу технологій , що тісно співпрацюють з бізнес-сектором області.

Харківська ОДА: На базі провідних закладів вищої освіти активно проводилась спільна діяльність із провідними компаніями регіону (“Новий Стиль”, “Ернст енд Янг”, “Нестле”, “Ашан”, “Сільпо”, “Філіп Морріс Україна”, “САН ІнБев Україна”, “Фактор”, НВО “Вертикал”, консалтингова компанія LFS Time, “KERNEL”) у рамках підписаних меморандумів про співпрацю, в яких задекларовано спільні наміри стосовно  вдосконалення освітніх програм навчальних закладів та поглиблення співпраці на принципах державно-приватного партнерства, для більш тісної взаємодії у справі підготовки компетентних фахівців та з метою підвищення конкурентоспроможності і успішної адаптації випускників на ринку праці.

У рамках співпраці на базі закладів вищої освіти проведено низку відкритих лекцій, тренінгів,  тестувань, Днів відкритих дверей, Днів кар’єри, екскурсій, Ярмарків вакансій від провідних компаній області. Спільно із компанією “САН ІнБев Україна” запущено проект “Логістична Академія”, по закінченню якого студенти отримають сертифікати учасника, а деякі з них потраплять до кадрового резерву компанії.

У рамках співпраці на базі закладів вищої освіти проведено низку відкритих лекцій, тренінгів,  тестувань, Днів відкритих дверей, Днів кар’єри, екскурсій, Ярмарків вакансій від провідних компаній області. Серед провідних можна відмітити:Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова; Харківський національний економічний університет ім. Семена Кузнеця; Національний технічний університет ім. В.Н. Каразіна та Харнівський національний університет радіоелектроніки.

На базі провідних закладів вищої освіти Харківської області активно проводилась спільна діяльність із провідними компаніями регіону у рамках підписаних меморандумів про співпрацю, в яких задекларовано спільні наміри стосовно вдосконалення освітніх програм навчальних закладів та поглиблення співпраці на принципах державно-приватного партнерства, для більш тісної взаємодії у справі підготовки компетентних фахівців та з метою підвищення конкурентоспроможності і успішної адаптації випускників на ринку праці.

Серед позитивних прикладів цієї діяльності можна відмітити: Харківський національний університет міського господарства імені  О.М. Бекетова;Харківський національний  економічний  університет  імені  Семена Кузнеця; Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна; Харківський національний автомобільно-дорожній університет; Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського»; ННЦ «Інститут експериментальної клінічної ветеринарної медицини» НААН України Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН України; Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П.Василенка.

Херсонська ОДА: З 21 листопада 2017 року в Херсонському державному аграрному працює «Школа аграрного лідера». Це новий освітній проект, який надає можливість створення партнерства в аграрній сфері між освітою, наукою, бізнесом та громадами. Така кооперація надає змогу підвищити конкурентоздатність сільського господарства та сформувати аграрних лідерів.

Окрім цього, в Херсонському державному університеті на постійній основі проводяться заходи спрямовані на забезпечення відповідності системи освіти потребам підприємств:

- в квітні 2019 року проведено круглий стіл «Розвиток підприємництва в галузі плодоовочівництва в сучасних вимогах євроінтеграції України», за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, під керівництвом проректора з наукової роботи та міжнародної діяльності, професора О.Аверчева. Метою заходу стало ознайомлення студентства з інформацією та узагальнення результатів дослідження теоретичних, методологічних і практичних підходів до визначення потенціалу розвитку підприємництва в галузі плодоовочівництва;

- 19 квітня поточного року проведено студентську науково-практичну конференцію «Розвиток малого та середнього підприємництва в аграрному секторі півдня України».

20 вересня 2019 року проведено круглий стіл з підприємцями в сфері аквакультури було, присвячений гострій проблемі забезпечення галузі аквакультури та рибальства висококваліфікованими працівниками. Виробникам галузі було запропоновано інвестувати кошти у підготовку фахівців на базі їх виробництва, яка адресно підготує робітника для конкретного підприємства з рядів сільської молоді, що може бути основою для формування регіонального кадрового резерву Херсонської області. Зазначена інноваційна модель знайшла широку підтримку серед виробників в галузі у регіоні.

Чернігівська ОДА: З метою стимулювання загальнонаціонального підприємницького менталітету державними закладами професійної (професійно-технічної) освіти до змісту освітніх програм та робочих навчальних планів включено вивчення освітнього компоненту «Основи галузевої економіки і підприємництва» в обсязі 17 академічних годин. Окрім того, з 2018-2019 навчального року здобувачі професійної освіти, які разом із професією отримують повну загальну середню освіту, вивчають тему «Ринок праці та підприємництво» освітнього компоненту «Громадянська освіта».

Продовжується співпраця державної служби зайнятості та органів управління освітою у сфері зайнятості, підготовки кадрів для потреб роботодавців, підвищення ефективності управління закладами освіти. Управлінням освіти і науки  спільно з обласним центром зайнятості систематично здійснюється моніторинг регіональної потреби у фахівцях та робітничих кадрах.

З метою поглиблення співпраці у сфері підготовки робітничих кадрів між закладами професійної (професійно-технічної) освіти області та суб’єктами господарювання для визначення необхідних навичок і забезпечення відповідності кваліфікації випускників потребам підприємств у 2019/2020 н.р. у 7 закладах професійної (професійно-технічної) освіти із залученням 22 підприємств регіону організовано навчання з елементами дуальності для 208 учнів з 9 професій. При цьому зміст освітніх програм адаптовано до потреб конкретних підприємств.

Окрім того, організовано навчання за освітніми програмами, розробленими на основі нових стандартів професійної (професійно-технічної) освіти з модульно-компетентнісним підходом з 41 робітничої професії.

З метою стимулювання підприємницького менталітету до змісту освітніх програм включено вивчення компоненту «Основи галузевої економіки і підприємництва», а також теми «Ринок праці та підприємництво» компоненту «Громадянська освіта». У співпраці з галузевими підприємствами – замовниками кадрів, підприємствами – виробниками сучасного обладнання, матеріалів, інструменту здійснюється перегляд та оновлення змісту робочих професійних програм з підготовки робітничих кадрів.

Важливим чинником популяризації робітничих професій, професійної орієнтації молоді та стимулювання творчої активності молоді є конкурсні змагання фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти.

IV квартал
2019
Перевірка навчальних програм та планів з метою визначення їх відповідності потребам підприємств та підвищення рівня зайнятості випускників закладів професійно-технічної освіти
Виконується

Вінницька ОДА: Згідно із вимогами нормативних документів до 20% змісту навчання може корегуватися із врахуванням особливостей виробництва на підприємствах замовників кадрів. З метою максимальної адаптації навчальних програм до потреб ринку праці у області всі робочі навчальні плани та програми підготовки кваліфікованих робітників погоджуються із роботодавцями.

IV квартал
2018
Проведення аналізу причин низького рівня трудової мобільності
Виконується

(Звіт за 2018 рік)

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.12.2019 № 1396-р затверджено Основні напрямки реалізації державної політики у сфері зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць на період до 2022 року.

Всі отримані відповідно до пункту 4 частини третьої статті 50 Закону України “Про зайнятість населення” від роботодавців вакансії вносяться фахівцями центру зайнятості до Єдиної інформаційно-аналітичної системи державної служби зайнятості (далі - ЄІАС), є доступними для використання шукачами роботи по всій Україні та відображаються на вебсайті державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua “Єдине соціальне середовище зайнятості”, який оновлюється в режимі онлайн. Крім того, база даних ЄІАС містить інформацію про пропозиції роботи, отримані з інших джерел (в телефонному режимі, засобами електронного зв’язку, із офіційних сайтів установ, організацій, сайтів пошуку роботи, оголошень тощо). Державна служба зайнятості підтримує сучасні тенденції з розвитку електронного урядування та активно впроваджує електронні сервіси з використанням інтернет – технологій, що на сьогодні є однією з інноваційних форм надання соціальних послуг громадянам та роботодавцям. Так, з метою підвищення якості та рівня комунікації з клієнтами служби зайнятості впроваджено в роботу особисті кабінети для клієнтів служби зайнятості. В “Електронному кабінеті роботодавця” є розширений доступ до послуг служби зайнятості і електронної картки роботодавця шляхом інтеграції даних з ЄІАС. Вже 106,7 тис. роботодавців отримали можливість в режимі онлайн подавати до служби зайнятості звіт про вакансії. Механізм подання роботодавцями інформації про потребу в робочій силі (вакансії) в електронному вигляді розроблено у 2018 році і у експериментальному вигляді (без підписання звітів кваліфікаційним електронним підписом) запроваджено в роботу. В “Електронному кабінеті шукача роботи” є розширений доступ до послуг служби зайнятості і електронної картки особи (безробітного) шляхом інтеграції даних з ЄІАС. Вже 247,4 тис. 283 тис.  318 тис громадян отримали можливість відслідковувати дані, що використовуються для пошуку роботи, дані про відвідування центру зайнятості і надані послуги, заплановані до відвідування групові та масові заходи, нарахування та виплату допомоги по безробіттю, підбір роботи, направлення на працевлаштування, пропозиції профнавчання.

Державна служба зайнятості проводить інформаційні семінари (з загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці, орієнтації на підприємницьку діяльність “Як розпочати свій бізнес”, “Легальна зайнятість”, “Оволодій ситуацією”, з техніки використання джерел інформації про вакансії, з гендерних питань тощо) та тематичних семінарів (з техніки пошуку роботи, започаткування власного бізнесу, ефективного ведення сільського господарства, презентації актуальних професій, з правових знань, тренінги з побудови кар’єри та професійного розвитку, тощо), а також з гендерних аспектів працевлаштування; семінари для осіб віком старше 45 та 50 років; для внутрішньо переміщених осіб; для військовослужбовців, звільнених із зони АТО.

З початку 2020 року по 14.09.2020 за допомогою цього сервісу шукачами роботи зареєстровано 10,7 тис. резюме.

Протягом січня-серпня 2020 року послугами державної служби зайнятості не за місцем зареєстрованого проживання скористалися 109,2 тис. безробітних (11,6% від загальної чисельності безробітних, які скористалися послугами державної служби зайнятості).

Регіони:

Вінницька ОДА: 1) Проведено 12 міні-ярмарків вакансій Вінницьким обласним центром зайнятості та районними філіями з такими підприємствами Вінницької області: ТОВ «Гніванський гранітний кар’єр», ПрАТ «Зернопродукт МХП», фермерське господарство «Чиста криниця», КП ВМР "Вінницяміськтеплоенерго", ПБМП "Надія", заклад харчування «Студія смаку «Loft», Вінницька міська клінічна лікарня швидкої допомоги, Вінницький авіаційний завод,  ТОВ «Гренвіс», КП «Хмільникводоканал», Агрофірма «Хлібороб», МКП «Територія комфорту».

2) Проведено 25 заходів для учнів старших класів вінницьких та районних шкіл, направлених на профорієнтацію, а саме на:

- професіографічні екскурсії на підприємства області;

- уроки реального трудового життя;

- дні відкритих дверей у Вінницьких вищих професійних училищах;

- ярмарки професій;

- профінформаційні групові заходи для молоді.

3) Крім того, для стимулювання та закріплення підприємців в регіоні відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 17 квітня 2018 року №315 «Про затвердження Положення про організацію та проведення конкурсу бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи)» 29 та 31 травня 2019 року проведено засідання конкурсної комісії з визначення переможців конкурсу бізнес-планів для підприємців-початківців, який проводився в рамках Плану дій реалізації Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області на період до 2020 року. На цьогорічний конкурс було подано 132 проекти на суму понад 9 млн.грн, у минулому році -78. За результатами оцінювання бізнес-планів переможцями визнано 34 бізнес-плани, загальний кошторис яких становить понад 5,8 млн.грн., в т.ч. 1,4 млн.грн. - кошти обласного бюджету.

Волинська ОДА: На офіційних веб-сторінках облдержадміністрації, райдержадміністрацій, міських та районних рад та ОТГ створили рубрики «Центр зайнятості інформує», де розмістили 645 матеріалів щодо новинок законодавства про зайнятість, вакансій, анонси заходів та результати їх проведення.

Запорізька ОДА: В області реалізується програма зайнятості населення Запорізької області на 2018-2020 роки якою передбачені заходи стимулювання трудової мобільності.

КМДА: З метою підвищення конкурентоспроможності, формування мотивації до пошуку роботи та легального працевлаштування осіб, які звертаються до служби зайнятості, фахівцями районних філій міської служби зайнятості (з початку поточного року і до запровадження карантину) надаються профорієнтаційні послуги шляхом проведення індивідуальних профконсультацій та групових профорієнтаційних заходів. У районних філіях служби зайнятості м. Києва проводився семінар із загальних питань зайнятості, який охоплює основні питання діяльності державної служби зайнятості, інформує про соціальні послуги та особливості взаємодії між клієнтами та службою зайнятості, важливі питання реалізації права на працю громадянами України тощо. З початку поточного року проведено 0,2 тис. семінарів, залучено 3,9 тис. осіб. В період карантину стали популярними індивідуальні послуги в форматі онлайн. Фахівці столичної служби зайнятості надають безробітним профінформаційні та профконсультаційні послуги дистанційно, під час проведення вебінарів. З початку запровадження карантину проведено дистанцйно 424 вебінари, до яких залучено майже 5,8 тис. осіб. Також у м. Києві проводиться робота, спрямована на збереження трудового потенціалу міста, підтримку сталої ситуації на столичному ринку праці, реалізацію заходів державної та регіональної політики зайнятості.

Миколаївська ОДА: Організовано інформаційно-просвітницький захід «Ваучер – динаміка професійного сьогодення» за участю представників влади, народних депутатів України, роботодавців, представників закладів освіти, засобів   масової   інформації   та  громадян.

Одеська ОДА: Функціонує державний навчальний заклад «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості», головною метою якого єж надання кваліфікованих послуг дорослому населеню, безробітним Одеської області та інших областей України у формувані конкурентоспроможних трудових ресурсів в умовах сучасного виробництва на основі впровадження провідних виробних та інноваційних технологій навчання.

Сумська ОДА: З метою дослідження ситуації у праценадлишкових територіях Сумської області, напрацювання та надання пропозицій до розробки регіональної політики щодо ефективного використання організаційних, інфраструктурних, інформаційних, соціальних ресурсів та формування «точок зростання» всередині громад, розроблення та реалізації місцевих та регіональних програм збільшення обсягів і варіантів зайнятості населення розроблена програма «Дослідження шляхів вдосконалення структури та рівня зайнятості населення праценадлишкових територій Сумської області».

Тернопільська ОДА: В області затверджено Програму зайнятості населення Тернопільської області на 2018-2020 роки, в якій передбачена реалізація заходів, що забезпечать стимулювання зацікавленість роботодавців у створенні нових робочих місць, сприятимуть залученню інвестицій з метою забезпечення розвитку малого та середнього бізнесу, активізацію співпраці сторін соціального діалогу.

Окрім цього, розроблено та затверджено План заходів на 2019 рік з реалізації в області Стратегії подолання бідності. У даному Плані передбачено завдання, які забезпечать запобігання довготривалому безробіттю в результаті залучення безробітних до активних заходів на ринку праці. Також у відповідних заходах заплановано створення на місцевому рівні мережі спеціалізованих консультативних центрів з питань організації та ведення власної справи.

Харківська ОДА: Заходи щодо сприяння створенню належних умов для підвищення мобільності робочої сили передбачені Програмою зайнятості населення Харківської області на період до 2020 року, яка затверджена рішенням Харківської обласної ради від 01.03.2018 № 663-VІІ (із змінами). Організовано їх виконання.

Хмельницька ОДА: У січні-червні 2019 року обласною службою зайнятості проведено майже 3,0 тис. інформаційних семінарів (семінари з загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці, орієнтації на підприємницьку діяльність «Як розпочати свій бізнес», «Легальна зайнятість», «Оволодій ситуацією», з техніки використання джерел інформації про вакансії, з гендерних питань та інші) та понад 2,3 тис. тематичних семінарів (з техніки пошуку роботи, започаткування власного бізнесу, ефективного ведення сільського господарства, презентації актуальних професій, з правових знань, тренінги з побудови кар’єри та професійного розвитку, тощо).

Для підвищення конкурентоспроможності безробітних організовано професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації за актуальними на ринку праці професіями для понад 3,0 тис. осіб.

Чернівецька ОДА: 14 травня 2019 року у Чернівецькому торговельно-економічному інституті відбулась в онлайн-режимі Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «Фінансове забезпечення розвитку малого та середнього бізнесу у прикордонних регіонах», що забезпечила апробацію результатів наукових пошуків вітчизняних та закордонних науковців шляхом онлайн-спілкування, що дало можливість охопити значну кількість слухачів та учасників конференції. Проведена саме в такому форматі конференція уможливила швидке ознайомлення з дослідженнями, які проводилися стосовно розвитку малого та середнього бізнесу у прикордонних регіонах, доведення до відома широкого кола науковців та практиків власних суджень, висновків та пропозицій.

28 травня 2019 року кафедрою технології та організації ресторанного господарства Чернівецького торговельно- економічного інституту КНТЕУ було проведено практичний семінар «Стартап: від ідеї до інвестора». Які інноваційні напрямки та технології в тренді сьогодні? Як побудувати свій бізнес та вийти на ринок з обмеженими ресурсами? Європейські стандарти продажу стартапів. На ці та багато інших актуальних питань щодо бізнес-ідей та самореалізації отримали відповіді учасники семінару.

На базі Чернівецької міської філії Чернівецького обласного центру зайнятості для дистанційного спілкування з роботодавцями за допомогою онлайн-ресурсу, складання резюме, запис відеорезюме створений Сектор інноваційних технологій.

Чернігівська ОДА: З 01.01.2019 року службою зайнятості Чернігівської області запроваджено «інститут кар’єрного радника», який дозволяє забезпечити індивідуальний підхід до кожного клієнта, якісне надання послуг з планування кар’єри з урахуванням потреб роботодавців та можливостей шукачів роботи, зокрема, внутрішньо переміщених осіб.

Для полегшення здійснення підбору актуальних вакансій фахівцями відділу рекрутингу Чернігівського міського центру зайнятості розроблено on-line-карту вакансій на платформі  Google Maps, на якій заявлені роботодавцями вільні робочі місця відображаються за адресою. Інформацію про роботодавця, його контактні дані, вимоги до кандидата на посаду, розмір запропонованої зарплати та інші коментарі від подавача вакансії доступні для перегляду всім користувачам мережі Інтернет. Карта регулярно поповнюється новими актуальними вакансіями.

З 1 січня 2020 року запрацював «інститут особистого консультанта роботодавця», який дозволяє надати якісні послуги у підборі кадрів кожному роботодавцю, який цього потребує.

II квартал
2021
Прийняття відповідного нормативно-правового акта
Виконується

Львівська ОДА: В області розпорядженням голови облдержадміністрації № 332/0/5-18 від 19.04.2018 затверджено Програму сприяння зайнятості населення Львівської області на 2018-2020 роки. Основною частиною Програми є Заходи щодо покращення ситуації у сфері зайнятості населення на 2018-2020 роки., у тому числі щодо підвищення мобільності робочої сили на ринку праці та удосконалення регулювання трудової міграції, Заходи щоквартально узагальнюються та скеровуються керівництву облдержадміністрації та Міністерству соціальної політики України.

Харківська ОДА: Заходи щодо сприяння створенню належних умов для підвищення мобільності робочої сили передбачені Програмою зайнятості населення Харківської області на період до 2020 року, яка затверджена рішенням Харківської обласної ради від 01.03.2018 № 663-VІІ (із змінами). Організовано їх виконання.

Херсонська ОДА: Завдяки спільним зусиллям в області створені та працюють системні відомі соціально направлені проекти, такі як: «Відтворимо культурно-історичну спадщину Херсонщини» (інноваційний погляд щодо розвитку громадських робіт), «Шерифи» (громадські роботи щодо профілактики правопорушень громадського порядку). З метою привернути молоде покоління до навчання і роботи саме в Україні реалізовано  новий міжрегіональний профорієнтаційний проект для учнівської молоді під назвою «ПрофіКемп», який одночасно  втілювався у 4 областях: Херсонській, Львівській, Рівненській та Закарпатській.

IV квартал
2019
Вдосконалення загальнонаціональної бази даних про наявність робочих місць в Україні з метою підвищення трудової мобільності
Виконується

На веб-сайті розміщено понад 88,0 тис. актуальних вакансій по Україні, в т. ч. понад 5,0 тис. по Харківському регіоні, поданих роботодавцями до служби зайнятості та розміщених роботодавцями самостійно через «Електронний кабінет роботодавця» без звернення до служби зайнятості.